}

Туреччина

Туреччина – це незвичайна країна з теплим, м’яким кліматом, прекрасними пляжами, чудовою природою, багатою культурною спадщиною, високим рівнем сервісу. Вона органічно поєднала в собі риси європейської та східної культур. Її багата історія залишила чудові пам'ятники від античного періоду до часів Османської імперії.
Державний устрій
Туреччина, офіційна назва Турецька Республіка була проголошена 29 жовтня 1923 року. Вона утворилася з основних держав колишньої Османської імперії в результаті національно-визвольної боротьби народу під керівництвом генерала Мустафи Кемаля проти Греції, Англії, Франції та Італії. У 1924 році почалися корінні перетворення, щоб перетворити Туреччину на європейську країну.
У Туреччині введені європейська правова система, одношлюбність, григоріанський календар. Неділю було оголошено вихідним днем. Всі громадяни повинні  мати прізвище. Ввели латинську абетку. Новою столицею держави стало місто Анкара.
Географічне положення
Туреччина розташована в східній півкулі. Її площа (включаючи внутрішні водойми) складає 779 452 кв. км. Частина території Туреччини (97%) розташована в Азії і 3% – у Європі. Азіатська частина називається малою Азією, Анатолією, а Європейська – Східною Фракією, або Румелією. 
Кордон між Європою та Азією проходить через найбільше місто Туреччини – Стамбул (колишній Константинополь). Країна межує на сході з Грузією, Вірменією, Азербайджаном та Іраном; на півдні – з Іраком і Сирією;  на заході – з Грецією і Болгарією. 
Велика частина Туреччини омивається чотирма морями: Чорним – на півночі, Мармуровим і Егейським – на заході, Середземним – на півдні. Загальна довжина сухопутних кордонів становить 2578 км, а морських – 8333 км.
Клімат
В Туреччині переважає середземноморський і субтропічний клімат з жарким сухим літом, дощовою зимою і м'якими міжсезоннями. Температура повітря влітку коливається від +23°С до +33°C, а взимку від +13°С до +15 °С. Погода в Туреччині сильно залежить від регіону. На західному узбережжі холоднішає раніше. А ось частина південного узбережжя захищена від вітрів горами, і там купальний сезон триває майже до кінця жовтня.
Населення, релігія та мова
Основне населення країни – турки.  Іншу частину населення Туреччини складають: курди, араби, греки, вірмени, євреї, черкеси та інші малі народності. На даний час проживає близько 75 млн. чоловік. Розподіл жителів по території Туреччини вкрай нерівномірний. Близько 64% проживає в містах. Найбільш густо заселені узбережжя Мармурового і Чорного морів, а також райони, прилеглі до Егейського моря. Найбільш населене місто – Стамбул.
У Туреччині релігія законодавчо відокремлена від держави і свобода віросповідання гарантована кожному жителю країни. 99% населення країни сповідують іслам. З них 4/5 – суніти, а 1/5 – шиїти. Крім мусульман в Туреччині проживають грецькі, вірменські та сирійсько-православні християни, іудеї. В цілому жителі країни  дуже  трепетно ​​ставиться до дотримання релігійних норм і правил.
Державна мова – турецька, а також широко поширені англійська та німецька.
Валюта
Грошова одиниця Туреччини – турецька ліра (TRY). Обмінний курс нестабільний, гроші краще ввозити в американських доларах або в євро, вони приймаються майже скрізь.
Кухня
Основу місцевої кухні складають: оливкова олія, йогурт і лимонний сік, які щедро додають практично в будь-яку страву. Особливою гордістю турецьких кухарів є м'ясні страви, велика частина яких готується на відкритому вогні. І, звичайно ж, приїхавши до Туреччини, не можна не зкуштувати традиційних східних солодощів: шербет, пахлава, рахат-лукум. 
Розваги і шоппінг
Туреччина чудова тим, що готова надати необхідні розваги для всіх категорій відпочиваючих. Особливо цікава і приваблива Туреччина для молоді. А що потрібно молодим? Вічне свято, нові знайомства, веселощі, музика, танці, вечірки, активне нічне життя. Варто згадати, що при будь-якому поважному готелі з настанням літнього сезону відкриваються дискотеки, а в курортних зонах працюють стильні нічні клуби, затишні бари. Спеціально призначеними для молодіжного відпочинку вважаються популярні курорти Мармарис і Кемер.
Окремої уваги заслуговує шопінг в Туреччині. Тільки під час шопінгу можна щиро й емоційно поспілкуватися з колоритними представниками турецького народу, попутно купуючи сувеніри, чудові шкіряні вироби, прикраси, килими, тканини, традиційні солодощі та інше. Багато продавців говорять російською, тобто не треба долати мовний бар’єр, який перешкоджає повноцінному спілкуванню і захоплюючому процесу торгу. В Туреччині неодмінно треба торгуватися, це не тільки вигідно, але й весело. Кращими місцями для шопінгу вважаються Стамбул, Аланія, Бодрум, Кемер.
Кращі курорти Туреччини
Клімат, природа та розвинена інфраструктура як можна краще пристосовані для забезпечення гідного відпочинку в Туреччині. Але можна виділити кращі курорти Туреччини, які розташовані на узбережжі Середземного і Егейського морів. Надзвичайно популярна серед туристів Аланія, особливо коли мова заходить про те, де краще відпочивати у вересні. Сучасні готельні комплекси, золоті пляжі, приємний клімат; тепле море, дивовижна природа, достаток місць для відпочинку і розваг залучають до Анталії величезне число туристів.  Соснові ліси Белека наповнюють територію курорту цілющим повітрям, а екологічно чисте узбережжя задовольнить навіть найвимогливіших туристів. Величезний аквапарк, найбільша в Європі дискотека, відсутність виснажливої ​​спеки, безліч сучасних висококласних готелів створюють в Бодрумі всі умови для повноцінного відпочинку. Подорожі на яхтах, галькові пляжі, багатий асортимент сувенірних крамниць – все це приваблює в Кемер безліч відпочиваючих. Надзвичайно прозора вода Мармаріса цілюще повітря, можливість зайнятися водними видами спорту роблять цей курорт пріоритетним для молоді. І, нарешті, Сіде – пам’ятники багатовікової історії, чудова природа, затишні бухти.
Ніякого часу не вистачить, щоб повною мірою описати всі переваги Туреччини. Про них можна розповідати нескінченно. Все-таки краще один раз побачити і отримати в нагороду повний набір незабутніх вражень разом з пекучим бажанням відвідати ці місця ще раз.
Цікаві факти про Туреччину
1. Більшість турецьких громадських будівель (наприклад, готелі, гостьові будинки, музеї) на стелі чорна стрілка. Вона показує напрям на Мекку – у цьому напрямі мають бути спрямовані мусульман під час своїх щоденних молитов.
2. Кожен турок великий патріот, тому ніхто з них ніколи не обмовиться поганим словом  про свою країну. Навіть якщо ситуація в країні не найкраща, турок ніколи не критикувати свою країну. 
3. На території Туреччини 33400 археологічних пам’ятників і 440 000 історико-археологічних об’єктів.
4. Купівля нерухомості в Туреччині іноземними громадянами є достатньою умовою для отримання ними дозволу на проживання.
5. Перші картини часів неоліту були знайдені при археологічних розкопках в Туреччині. Тут же виявлено найстаріше з відомих поселень людини – 7000 років до н. е.
6. Два з Семи чудес світу розташовані на території Туреччини – це Храм Артеміди і Мавзолей в Галікарнасі.
7. Тюльпан родом не з Голландії, а з Туреччини. У Голландію цибулини тюльпанів були завезені турками тільки в XVI столітті.
8. У Туреччині більше десяти гірськолижних курортів.
9. На території Туреччини нараховується більш 100 видів корисних копалин.
10.Стамбул – єдине місто в світі, розташований на двох континентах: Європі та Азії. За тисячі років історії Стамбула він побував столицею трьох великих імперій: Римської, Візантійської та Османської.
11.У Туреччині було три військові перевороти – в 1960, 1971 і 1980 роках.
12.Будинок Святої Діви Марії, де вона провела свої останні дні, розташований на вершині гори в Ефесі.
13.Смертна кара скасована в Туреччині в 2001 році, хоча реально з 1984 року ні однієї людини страчено не було.
14. У Туреччині при вході практично в будь-який приватний будинок прийнято знімати взуття і залишати його за порогом.
15.  Кількість видів різноманітних квітів у Туреччині досягає 9000, з них третина – ендеміки, тобто ніде більше не зустрічаються.
16. У Туреччині розташований єдиний у світі за межами США завод з виробництва літаків F-16.
17. Туреччина входить в число найбільш безпечних країн світу за кількістю кримінальних злочинів.
18. У місті Мардін до цих пір можна почути рідну мову Ісуса Христа – арамейську.
19. Дві третини турецького населення молодше 35 років.
File news1.dat not found
Поділитися
Ми в соціальних мережах:
logo logo logo logo
Наші партнери:
logo logo logo logo logo logo
Статистика
Розробка та підтримка:
logo
logo
logo
logo
logo