}

Візова інформація

Віза - це дозвіл в'їзду на територію держави. Існує багато різних типів і класифікацій віз. Оскільки ми займаємося туризмом, мова піде про туристичні візи.
Туристичні візи видаються самостійно подорожуючим туристам, або турагентствам на групу мандрівників. Для оформлення туристичної візи необхідний туристичний ваучер або бронь готелю. Віза не дає права на тривале перебування і роботу.
Є країни, в які ви можете поїхати без візи, тільки із закордонним паспортом. Є країни зі спрощеним візовим режимом - візова відмітка ставиться в аеропорту країни, куди ви їдете. І країни, для відвідування яких потрібно оформлення візи в Україну, через посольство або консульство. Якщо віза необхідна - плануйте вашу поїздку заздалегідь! Отримання візи вимагає додаткового часу, як мінімум - тижня.
 
Візові правила і список країн постійно змінюються - уточнюйте це, зателефонувавши в офіс «Автотур».
 
Без віз або легка віза на кордоні
Станом на 1 листопада українці можуть в’їжджати без віз на територію 41 країни. При в’їзді ще до 48 держав візу можна отримати на кордоні. Загалом, 89 країн безвізового чи слабкого візового режиму – це в сумі трохи менше половини з усіх незалежних держав світу (їх 195).

Візи у громадян України не вимагають:
10 країн колишнього СРСР
- Азербайджан, Білорусія, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Узбекистан;
5 європейських країн
- Албанія, Боснія і Герцеговина, Сербія, Чорногорія, Македонія (остання – до 15 березня 2018 року);
7 країн Північної Америки
- Антигуа і Барбуда, Гватемала, Гренада (лише для туристів), Нікарагуа, Панама (лише для туристів), Сальвадор, Ямайка (для туристів);
5 країн Південної Америки
- Аргентина, Бразилія, Еквадор (лише для туристів), Парагвай, Перу (лише для туристів);
8 країн Азії
- Бруней, Гонконг, Ізраїль, КНДР (лише з підтвердженням туристичної, службової мети поїздки чи лікування), Малайзія, Монголія, Палестина, Туреччина;
3 країни Африки
- Намібія, Свазиленд, Сейшельські Острови;
3 країни Океанії
- Мікронезія (лише для туристів), Палау, Самоа.

При цьому в’їзд до всіх країн, окрім Росії та Білорусії, – за закордонним паспортом (до РБ і поки що РФ – можна за внутрішнім). Із 1 січня 2015 року в’їзд в Росію для українців теж буде за закордонними паспортами.
Слід враховувати, що в різних країнах – різні умови щодо терміну перебування без віз. У деяких – без обмежень, у інших – до 30, 60, 90 тощо. У Гонконзі можна перебувати без візи 14 діб, а найдовше – в Перу – до 183 діб із підтвердженням туристичної мети поїздки.
До 30 діб дозволяють перебувати в себе Боснія і Герцеговина, Бруней, Малайзія, Палау, Сейшельські Острови, Сербія, Ямайка.
До 60 діб – Самоа, Туреччина.
До 90 діб – Албанія, Аргентина, Бразилія, Еквадор, Казахстан, Киргизстан, Ізраїль, Македонія, Намібія, Панама, Парагвай, Росія, Сальвадор, Таджикистан, Чорногорія.
Варто знати! Проїзний документ дитини не визнається Ізраїлем і Катаром як дійсний паспортний документ, що дає право на безвізовий в’їзд до цих країн. Таким чином, відомості про дітей, які їдуть до Ізраїлю або Катару разом із батьками (законними представниками), мають бути внесені до паспортів батьків або одного з батьків.

49 країн, де українці можуть оформити візу за певну плату на кордоні:
Північна Америка (8)
– Барбадос, Беліз (для КПП на кордонах із Мексикою і Гватемалою), Гаїті, Домініка, Домініканська Республіка, Сент-Вінсент і Гренадини, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія;
Південна Америка (2)
– Болівія, Суринам;
Азія (16)
– Бангладеш, Бутан, В’єтнам, Іран, Йорданія, Камбоджа (крім КПП на кордоні з Лаосом), Катар, Кувейт, Ліван, Мальдіви, Непал, Оман (в аеропорту Маската), Сирія, Східний Тимор, Таїланд (туристична віза до 15 днів), Шрі-Ланка;
Африка (20)
– Бенін, Буркіна-Фасо, Гамбія, Гана, Джибуті, Єгипет, Замбія, Кабо-Верде, Кенія, Коморські Острови, Маврикій, Мадагаскар, Малаві, Південний Судан, Руанда, Сан-Томе і Принсіпі, Танзанія, Того, Туніс (в’їзну туристичну візу можна отримати в аеропорту, який обслуговує чартерні рейси, за наявності туристичного ваучера), Уганда;
Океанія (4)
– Вануату, Тонга, Тувалу, Фіджі.

“Умовно безвізовим” із певною натяжкою можна вважати Кіпр. Для в’їзду в цю країну, що є членом ЄС, заповнюється візова анкета, яка надсилається до посольства Кіпру електронною поштою. За результатами розгляду візового клопотання заявник отримує електронне повідомлення про видачу візи, яке пред’являється авіаперевізнику при вильоті з України.
Так само легко отримати попередній електронний дозвіл на відвідання Мексики. Також відомо, що не потребують візи для в’їзду в Мексику особи будь-якої національності, мета подорожі яких – туризм або бізнес без отримання прибутку, які мають діючу візу США або постійно проживають в США, Канаді, країнах Шенгенської зони, Великій Британії чи Японії.
Безвізовий режим для відвідування Південної Кореї допустимий на термін до 15 днів транзитним пасажирам та громадянам, які мають авіаквитки до острова Чечжу-до.
У Сінгапурі діє безвізовий режим до трьох днів за умови наявності транзитного квитка.
Слід враховувати, що в деяких країнах (В’єтнам, Гана, Кувейт, Сент-Кітс, Сент-Люсія, Суринам та ін.) оформлення візи на кордоні можливе за умови “попереднього узгодження з імміграційною службою” та/або надання певних додаткових документів. Наприклад, у Непалі – копію першої сторінки паспорта, 2 фото, анкета англійською мовою.
Іноді краще оформити візу заздалегідь у консульстві.
З 1 січня 2014 року набрала чинності Угода між Кенією, Руандою та Угандою щодо впровадження єдиної візи для іноземців. Тож іноземні громадяни, у т.ч. громадяни України, можуть подорожувати Кенією, Руандою та Угандою, отримавши одну візу на кордоні або в посольстві однієї з перелічених країн. За оформлення одноразової візи для подорожі трьома країнами терміном до 90 днів стягується збір у розмірі 100 доларів США.
В’їзд у деякі арабські країни неможливий за умови наявності в цьому ж паспорті візи Ізраїлю.

Заздалегідь оформлювати візу громадяни України повинні для в’їзду до:
країн Шенгенської зони
– Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія та Швеція.
Також завчасного оформлення візи у консульстві вимагають Болгарія, Велика Британія, Ірландія, Кіпр, Монако, Хорватія та Румунія.
При цьому власники шенгенських віз можуть вільно в’їжджати до Болгарії, Кіпру, Румунії та Хорватії на термін дії дійсної шенгенської візи.
Болгарія не дозволяє в’їжджати за одноразовою шенгенською візою – потрібна дворазова або мультивіза.
Варто знати!
Із 2014 року громадяни України можуть в’їжджати на територію Республіки Болгарія за чинною візою Кіпру, Румунії або Хорватії на термін перебування, який обмежується строком, зазначеним у візі, в рамках терміну її дії і певного числа в’їздів, але не більше 90 днів у рамках 180 днів.
Власники болгарських віз на таких самих умовах можуть в’їжджати на територію даних країн.
Для в’їзду в Ліхтенштейн, Монако, Ватикан і Сан-Марино достатньо мати будь-яку шенгенську візу.
Для в’їзду в Андорру потрібна принаймні дворазова шенгенська віза або багаторазова шенгенська.
Для в’їзду в Косово достатньо мати дійсну багаторазову шенгенську візу, при цьому термін безвізового перебування на території Косова не повинен перевищувати 15 днів.
Заздалегідь оформлювати візу потрібно перед поїздкою також до таких країн:
Північна Америка:
- Багамські Острови, Беліз, Гондурас, Канада, Коста-Ріка, Куба (крім поїздок з метою лікування), Мексика (можливе легке попереднє оформлення електронного дозволу на в’їзд за узгодженням з імміграційною службою), США, Тринідад і Тобаго;
Південна Америка:
- Венесуела, Гаяна, Колумбія, Уругвай, Чилі;
Азія:
- Афганістан, Бахрейн, Ємен, Індія, Індонезія, Ірак, Китай (КНР), КНДР, Лаос, М’янма (подати пакет документів на візу можна по інтернету – для прибуття літаком у Янгон або Мандалу), Об’єднані Арабські Емірати (подати пакет документів на візу можна по інтернету), Пакистан, Республіка Корея, Саудівська Аравія, Сінгапур, Тайвань, Туркменістан, Філіппіни, Японія;
Африка:
- Алжир, Ангола, Ботсвана, Бурунді, Габон, Гвінея, Гвінея-Бісау, Еритрея, Ефіопія, Зімбабве, ДР Конго, Екваторіальна Гвінея, Камерун, Конго, Кот-д’Івуар, Лесото, Ліберія, Лівія, Мавританія, Малі, Марокко, Мозамбік, Нігер, Нігерія, ПАР, Сенегал, Сомалі, Судан, Сьєрра-Леоне, Центральноафриканська Республіка, Чад;
Австралія та Океанія:
- Австралія, Вануату, Кірібаті, Маршаллові Острови, Науру, Нова Зеландія, Папуа-Нова Гвінея, Соломонові Острови.
Слід враховувати, що візи до деяких країн слід відкривати у їх представництвах у Москві (наприклад, до М’янми, Венесуели) або Варшаві.
 
Шенгенська віза
Шенгенська віза, видана однією з країн-учасниць угоди, дійсна на території всіх країн-учасниць. Якщо у вас є шенгенська віза, ви можете відвідати будь-яку державу Шенгенської зони. Перетинаючи внутрішні кордони Шенгенського простору, туристу необхідно пред'явити паспорт і безпосередньо саму шенгенську візу. Іноді може знадобитися документ, що дає підставу для поїздки, а також будь-яке підтвердження того, що Ви володієте достатніми фінансовими засобами для забезпечення себе на час поїздки.
За візою необхідно звертатися в посольство тієї країни, яка є основною метою поїздки. Якщо Ваша поїздка «охоплює» відразу кілька країн і Вам важко «виділити» з них основну, то необхідно отримати візу тієї країни, яка є першою у Вашому маршруті.
Країни Шенгенської угоди: Австрія, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди (Голландія), Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція, Естонія.
 
Список і форма документів для оформлення візи залежить від вимог посольства (консульства). Проконсультуйтеся, зателефонувавши в офіс «Автотура», які документи вам потрібні для отримання візи.
 
Візові правила і список країн постійно змінюються - уточнюйте у наших менеджерів. Офіційна інформація про візовий режим МЗС України http://www.mfa.gov.ua/mfa/ua/4131.htm
 
Візова інформація по країнах:

Болгарія
File news1.dat not found
Є-черга
logo
Ми в соціальних мережах:
logo logo
Наші партнери:
logo logo logo logo logo logo
Статистика
Розробка та підтримка:
logo
logo
logo
logo
logo