}

Морські круїзи

Круїзи - це чудова унікальна можливість побачити світ, погойдуючись на хвилях! Це задоволення запам'ятовується на все життя. Сліпучо білий лайнер, краса безкрайніх просторів морів і океанів, спекотне сонце, країни і острови. Круїзи - це ще й захоплюючі екскурсії в кожному з міст на шляху прямування. Подаруйте собі казковий відпочинок!
 
Плюси і мінуси морських круїзів
 
Як і у будь-якого іншого виду подорожі у круїзів є й переваги і недоліки.
Плюсом, насамперед, є ціна. Звичайно, це не дешевий вид відпочинку, але в порівнянні з аналогічним наземним відпочинком, круїз обійдеться дешевше приблизно на 30%. При цьому з собою в таку подорож - на дрібні витрати - достатньо взяти 200 доларів, стверджують фахівці. До того ж часто діти можуть подорожувати на лайнері з батьками безкоштовно. Для них необхідні тільки витрати на переліт і візи.
Як правило, у вартість круїзу вже входить харчування по системі все включено (крім алкоголю) і безліч різноманітних розважальних програм.
Ще одна перевага - рівень комфорту. При рівній кількості зірок, клас круїзних лайнерів вище, ніж у готелів. Каюти на лайнерах прибирають двічі на добу.
Інша особливість круїзів, яку можна віднести і до плюсів, і до мінусів - можливість за одну поїздку відвідати кілька міст і країн. Безсумнівний плюс - більша кількість вражень. Однак недолік в тому, що в кожному і місті лайнер, як правило, не затримується довше, ніж на день, і подивитися вдається тільки основні визначні пам'ятки.
Ще одним недоліком можна назвати те, що кожен день на лайнері ми бачимо море, але не можемо в ньому поплавати. Почасти це компенсують басейни з морською водою, яких на лайнері декілька. Можливо також відправитися на пляж в одному з міст по шляху проходження лайнера. Однак бувалі круїзери рекомендують розпочати або закінчити круїз декількома днями звичного відпочинку на узбережжі.
Також варто врахувати, що не на всіх лайнерах є україномовні або російськомовні співробітники. І хоча персонал на круїзних лайнерах найвищою мірою вишколений, якщо є страх мовного бар'єру, краще заздалегідь дізнатися про наявність хоча б російськомовного гіда.
Є також ряд незручностей, пов'язаних з міграційним законодавством різних держав, які протягом поїздки відвідують туристи. У порту з лайнера сходить відразу кілька тисяч осіб і процедура оформлення візи, прикордонного контролю може затягнутися.
 
Хто вибирає круїзи?

Подорож на океанському лайнері найвищою мірою комфортний і респектабельний відпочинок, однак не варто думати, що це розвага виключно для статечних європейських пенсіонерів та чи іншим тут буде нудно. Не буде. 
Розваги на лайнері дуже різноманітні: тут можна знайти навіть: стіни для скелелазіння, роллердроми, симулятори гри в гольф або гонок Формули-1.
Однак одна категорія туристів, яким не рекомендується відправлятися в круїз, все-таки є - це самотні молоді жінки. Круїз недарма асоціюється з романтичним подорожжю. Круїз позиціонується саме як романтичний або сімейний відпочинок. Втім великій молодіжній компанії тут також буде весело - особливо в липні і серпні - в цей час на лайнерах подорожує публіка середнього віку. А ось восени і навесні буде все-таки більше пенсіонерів.
А от з точки зору переваг, тут кожен знайде заняття до душі. Любителі спокійного розслабляться в шезлонгах на відкритій палубі, зможуть усамітнитися в маленькому затишному барі з книгою або на балконі своєї каюти випити чашечку чаю, дивлячись на безкрайній океан. Для азартних гравців - казино та ігрові автомати, для шанувальників здорового способу життя - тренажерні зали та спортмайданчики. Плюс спеціальні клуби для підлітків і анімація для дітей різного віку. І для всіх різноманітні конкурси, атракціони, вечірки.
 
Круїзна географія

Сьогодні географія морських круїзів настільки широка, що нові напрямки на круїзному ринку вже навряд чи з'являться, але маршрути, звичайно, змінюються - дробляться і суміщаються, доопрацьовуються.
Найпоширеніші - круїзи по Середземному морю і Північній Європі. Але можна придбати і круїз навколо Південної Америки чи Південної Африки, навколо Аляски або Нової Зеландії.
Популярність середземноморських і північноєвропейських круїзів зрозуміла - частка авіаперельоту в загальній вартості туру відносно невелика, порівняно з круїзом по Карибському басейну або, скажімо, Океанії. Ще одна перевага середземноморських круїзів, за свідченнями експертів, в тому, що вони не залежать від погодних умов, на відміну, наприклад, від трансатлантичних.
Пік затребуваності цих турів посідає літо. У міжсезоння - навесні і восени - попит зміщується в південно-східному напрямку і в сторону Латинської Америки - популярність набирає екзотика, яка правда за різними оцінками складає лише 5-10% від основного річного попиту.
 
Що чекає на туристів на лайнері?

Звичайно ж, основне в круїзі - лайнер. На ньому туристи проводять найбільшу кількість часу. І круїзні компанії в постійній гонці намагаються побудувати все більші і комфортабельні лайнери.
Такий лайнер - справжнє плавуче місто з кількома тисячами пасажирів і співробітників, магазинами - причому duty-free, розважальними та спортивними закладами, бібліотеками та кінотеатрами, спа-салонами і навіть з полями для мінігольфу. У довжину лайнер може перевищувати 300 метрів, мати близько 20 поверхів-палуб. Лайнери настільки величезні, що навряд чи туристи встигнуть обійти його цілком за час подорожі.
На будь-якому сучасному лайнері кілька видів кают, які відрізняються площею, розташуванням на палубі, наявністю вікон і балконів. Безсумнівно, найбільш популярні саме каюти з балконом, які дозволяють засмагати у власному номері, насолоджуватися свіжим морським повітрям і прекрасними видами.
В каюту можна замовити чай і легкі закуски. Стюарт, який відповідає за кілька кают прибирає кожну двічі на день, а на деяких лайнерах в сьютах включені також послуги консьєржа або дворецького.
Лайнери, як і готелі, мають певну кількість зірок. Клас лайнера може відрізнятися числом пасажирів - чим більше зірок, тим менше пасажирів, і кількістю басейнів або розважальних закладів. Але сервіс практично скрізь незмінно на висоті.
Окремо варто сказати про систему оплати послуг на борту лайнера. Всі розрахунки - безготівкові. Витрати зараховуються на бортову карту, яку отримують при реєстрації всі туристи. За допомогою цієї картки можна розплатитися не тільки в барі, а й в магазині, перукарні, спа-салоні, і навіть купити квитки на наземні екскурсії в містах по шляху проходження. При здійсненні покупки або замовленні послуги потрібно тільки підписати чек, розплатитися потрібно буде по прибуттю в кінцеву точку подорожі.
Заповнюючи форму при реєстрації в порту або протягом перших двох діб на борту лайнера, турист вказує, яким чином він має намір розплачуватися і список осіб, чиї витрати він бере на себе. У разі вибору оплати за допомогою банківської карти, круїзна компанія блокує певну суму на рахунку туриста. У разі оплати готівкою, вони вносяться заздалегідь і в разі перевитрати, туриста просять поповнити рахунок.
Ця бортова карта може бути також пропуском на корабель і навіть ключем від каюти.
На кожному лайнері також є супроводжуючий. Як і в наземних готелях він має інформаційні функції. Проводить щоденні зустрічі з туристами, вирішує організаційні питання на борту корабля і в ході екскурсій
 
Ціна круїзного відпочинку

Ціни на круїзи такі ж різноманітні, як і круїзна географія. Вартість економічних турів починається від 650-680 доларів за тижневий тур по Середземномор'ю на лайнері 3* або 4*. Є, звичайно, і неймовірно дорогі тури - 50-60 тисяч доларів. Це наприклад може бути навколосвітня подорож тривалістю більше ста днів.
Як правило, ціни вказуються на одну людину при двомісному розміщенні.
На вартість впливає насамперед тривалість подорожі і сезон. Природно, у високий сезон - у липні-серпні ціни вищі, ніж в міжсезоння. Другий фактор - маршрут - чим він екзотичніший, тим дорожче круїз. Найдешевші - середземноморські, а дорогі - по Атлантичному і Індійському океанах.
Звичайно, впливають на ціну круїзу клас корабля і тип каюти. Практично на будь-якому лайнері номера розрізняються по вартості і комфорту. Найдешевші - внутрішні каюти - без вікон. Однак і вони цілком комфортні. До того ж часу в каюті пасажири проводять небагато. Не дуже дорогі і каюти, де частина вікна у них закрита рятувальними шлюпками і човнами. Класом вище і дорожче - каюти з вікном і каюти з балконом. Найдорожчими, як і в готелях на суші є всілякі сьюти. Їх вартість може в кілька разів перевищувати ціну кают без вікна і з обмеженим видом. Обстановка в каютах практично не відрізняється від обстановки в кімнатах наземних готелів.
Крім того, впливає на ціну круїзу і місце швартування лайнера. Зазвичай кораблі швартуються в порту, але можуть стояти на рейді, що економічно, але не дуже зручно туристам - до берега доводиться добиратися на шлюпках.
 
У ціну круїзу зазвичай вже входять портові збори, проживання, харчування та відвідування основних визначних пам'яток, зазначених у маршруті, послуги супроводжуючого, розважальні програми на борту, басейни, тренажерні зали та відвідування дитячих клубів. Додатково оплачуються авіаквитки, візи, портові збори. А також, додаткові екскурсії та індивідуальні трансфери.
В цілому, круїзний відпочинок - не з дешевих. Але є можливості заощадити. По-перше, якщо ви їдете з дітьми - для них круїз буде безкоштовним у разі розміщення в одній каюті з батьками. А по-друге, істотну знижку можна отримати, купуючи круїз за великий термін до виїзду, не менше півроку. Таке раннє бронювання дає можливість придбати круїзний тур зі знижкою до 50%, плюс особливі знижки до 25% можна отримати на індивідуальні послуги на борту лайнера. На що саме - залежатиме від круїзної компанії.
 
Про що слід подбати заздалегідь?

Незважаючи на всю комфортабельність такої подорожі, як круїз, про багато речей потрібно подбати заздалегідь, щоб відпочинок був ще більш комфортним.
Перш за все необхідно дізнатися, яка валюта використовується на лайнері і в основних містах по ходу маршруту. Обміняти гроші потрібно заздалегідь, так як курс на кораблі - не дуже вигідний, а в портах заходу обмінники можуть бути закриті.
Вибираючи екскурсії потрібно врахувати, що після них буде потрібно відпочити. І незважаючи на бажання подивитися якомога більше міст, краще якщо круїз не перетвориться в низку екскурсій з перервою на сон, адже принади лайнера теж потрібно встигнути оцінити: позасмагати на палубі, потанцювати вночі в барі.
 
Не зайвим буде поцікавитися, чи не намічається в містах, які ви плануєте відвідати будь-яких свят. Вони можуть не тільки прикрасити подорож, але і сплутати плани - наприклад, магазини і банки будуть закриті.
 
Не завадить і хороша аптечка - прийом у корабельного доктора стоїть дуже дорого. А в екзотичному порту аптеку можна і не знайти.
 
Крім покупки самого круїзу потрібно подбати і про авіаквитки, адже більшість круїзів організовують влітку, коли на чартерних лініях вистачає і звичайних туристів. У разі запізнення або відсутності авіаквитка в порт відплиття, звичайно, можна сісти на лайнер в інших точках маршруту, але відпочинок вже буде зіпсовано. У випадку більш раннього прибуття необхідно також забронювати готель. Ті ж складнощі можуть виникнути з зворотною дорогою. Природно, заздалегідь необхідно вирішити всі візові формальності.
 
Потрібно врахувати, що в деяких закладах на лайнері може бути дрес-код, особливо на урочистих вечірніх заходах, як наприклад, прийом у капітана. Тому жінкам рекомендують брати вечірні сукні та сукні для коктейлів, а чоловікам смокінг або темний костюм з краваткою. Втім, якщо їх немає, можна взяти речі напрокат або купити в магазині на борту.
Про те, який одяг кращий на тому чи іншому заході є спеціальні позначки в програмі на кожен день: «casual» передбачає вільну форму одягу, «informal» - сукні або брючні костюми для дам і піджаки для чоловіків, святкові вечори, як правило мають позначку «formal» - дами одягають вечірні сукні а чоловіки смокінги, допустимі також піджак і краватку. 
У ресторани, як і в більшості готелів, не пускають в пляжних костюмах і шортах.
В цілому ж на лайнерах прийнятий звичайний стиль одягу. А для екскурсій варто взяти зручне взуття та одяг по сезону.
File news1.dat not found
Є-черга
logo
Ми в соціальних мережах:
logo logo
Наші партнери:
logo logo logo logo logo logo
Статистика
Розробка та підтримка:
logo
logo
logo
logo
logo