}

Італія

Сьогодні Італія відома як країна, яка має неймовірно багату культурну спадщину і багатовікову історію, хоча насправді, Італія як держава виникла всього лише трохи більше століття тому. На території Італії знаходяться дивовижні ландшафти. Сучасна Італія - це, перш за все, центр туризму. Кількість туристів в цій сонячній і дуже теплій країні не залежить від сезону.
Загальний опис
Італія - величезний музей. Кожне її місто могло б бути серйозним культурним центром іншої країни. Краса природи переплетена з історією. Архітектурні пам'ятки різних епох гармонійно вписуються в пейзаж. Можна торкнутися рукою їх стін, ходити вулицями, роздивлятися деталі будівель, скульптур, фресок. У пам'ятках немає нічого штучного, сучасного. Ділова, метушлива і вічно наспівуюча Італія - дитя природного ходу подій. Але важко зрозуміти країну, тільки дивлячись на архітектурні пам'ятники і живопис. Душа народу живе і в музиці, яку він слухає і наспівує, і в їжі, яку він їсть, і в жестикуляції під час розмови, суперечки. Море, що оточує Італію, відоме своєю мальовничою береговою лінією, тисячами затишних бухт, десятками малих островів і пляжами з золотим піском. Столиця - Рим.
Географічне розташування
Італія розташована в басейні Середземного моря і включає в себе Апеннінський півострів, Паданську рівнину, південні схили Альп, острови Сицилія, Сардинія і ряд дрібних островів. Загальна площа Італії 301230 квадратних кілометрів. Гори займають 35%, височини 42%, рівнина 23% всієї території. Довжина берегової лінії 7122 км. Найвища точка країни - гора Монблан, по-італійськи Монте-Бьянко (4807 метрів). Чимало в Італії і вулканів, при цьому деякі з них діючі: Везувій, Етна, Стромболі, Вульконо. Найбільша ріка Італії - По (682 км). Найбільше озеро - Гарда (390 кв. км).
Державна мова
Офіційна мова - італійська. Англійська та французька мови розуміють майже скрізь у готелях, ресторанах, туристичних бюро. Німецьку мову розуміють насамперед у курортних зонах на півночі Адріатики і озерах.
Кліматичні умови
Помірний і субтропічний середземноморський клімат. На півночі Італії, на Паданській рівнині, клімат перехідний від субтропічного до помірного - спекотне літо (липень від +22С до +24С) і холодна туманна зима (січень - близько 0С). Клімат острівної частини Італії - середземноморський, 2/3 року там ясне блакитне небо, літо жарке і сухе (у липні +26С), а зима тепла і м'яка (від +8С до +10С у січні). Сніг випадає вкрай рідко, за винятком гірських районів Альп, де він лежить на висотах понад 1500 м.
Населення
Італійці експансивні, гарячі, поривчасті, відрізняються великою товариськістю. Дуже цінують прояв інтересу до Італії як до країни, що є родоначальницею багатьох видів мистецтв і ремесел. Прояв поваги і знань в цій області завжди справляє сприятливе враження. Міцні напої п'ють рідко, навіть знаменита італійська граппа не в великій пошані на своїй батьківщині. Розлогі тости не прийняті, і перед тим, як випити, вимовляють чин-чин. Що стосується італійських бізнесменів, вони надають важливого значення тому, щоб переговори велися між людьми, що займають приблизно рівне положення в діловому світі і суспільстві.
Італійська кухня
На сьогоднішній день національна кухня Італії визнана однією з найкращих кухонь у світі. На відміну від національних страв деяких країн, італійська кухня більш специфічна. Люди, які мало знайомі з особливостями національних страв Італії асоціюють її тільки з макаронами, помідорами, оливковою олією і часником. Безсумнівно, всі ці страви дуже часто зустрічаються в раціоні італійців, але ними вони, як правило, не обмежуються. Всі знають, що піца і паста або макарони є головними стравами країни, які туристи можуть спробувати в будь-якому італійському ресторані або кафе Італії.
Італійська кухня сьогодні є так само дуже модною, так як використовує вона дуже різні продукти: продукти моря, овочі, птицю, рибу, сир, рис, бобові, нежирне м'ясо, а також ягоди і фрукти. При приготуванні італійських страв дуже часто вживають велику кількість приправ і спецій. Італійські страви, як правило, дуже корисні, тому що найчастіше продукти тут варять або тушкують, додаючи при цьому вино або оливкову олію, щоб передати специфічний смак і аромат кожної страви. Улюбленими продуктами кожного італійця є каперси, мускатний горіх і часник. Багатьом стравав італійці додають чудовий присмак за допомогою оливок і горіхів. При розмові про національну кухню Італії не можна не сказати про сири, які вже давно є тут невід’ємним елементом італійського прийому їжі. Найвідомішими сирами в цій країні є пармезан і горгонцола. Але крім цих сортів існує ще кілька десятків інших.
Італія - просто приголомшлива (хоч і досить дорога) для туризму країна. Варто один раз тут побувати, як закохаєшся в усі ці крихітні старовинні містечка, загублені серед пагорбів Тоскани, приголомшливі морські пейзажі, їжу, живопис, руїни і багато, багато іншого.
Перші 10 причин поїхати в Італію
1. 2/3 культурних та історичних цінностей Європи зосереджені в Італії.
2. Молодята! Побувайте на батьківщині Ромео і Джульєтти (навіть, якщо це Ваша золоте весілля).
3. Спробуйте справжні італійські вина і страви традиційної італійської кухні.
4. Насичену екскурсійну програму тут можна поєднати з відпочинком на морі.
5. Відвідайте Венецію - місто на 118 островах, найдивовижніше і найромантичніше місто в світі.
6. Відмінна можливість покататися на гірських лижах, на численних курортах європейського рівня.
7. У Римі подивіться найбільший храм у світі - Собор Святого Петра. 
8. Тут Ви зможете купити модний і якісний одяг та взуття.
9. Так як в Італії досить великий потік туристів, то часто з'являються гарячі тури та спецпропозиції.
10. Відпочиньте поруч із зірками екрану і естради на престижних курортах Лігурійського узбережжя.
45 фактів про Італію очима туриста
1. В Італії справжній культ їжі. Про їжу можуть розмовляти годинами - по телефону, на вулиці і, природно, за столом. Погано поїв - трагедія, добре поїв - буде що обговорити з будь-яким, навіть малознайомим чоловіком при зустрічі.
2. Італійська кухня подобається, напевно, всім туристам. Але і від неї іноді хочеться відпочити. Навряд чи ви відразу знайдете ресторани з кухнею інших народів. Кажуть, на півночі країни їх більше.
3. В італійських ресторанах обід триває рівно годину - з 12-30 до 13-30, вечеря після 19-30. Не дай вам Бог зголодніти після двох. Перекусити бутербродом в барі або шукати МакДональдс - все, що вам залишиться робити. Всі інші ресторани будуть наглухо закриті.
4. Існують певні правила вживання продуктів, туристи частенько їх порушують, за що італійці можуть і висміяти. і не на жарт розсердитися:
- капучіно годиться вживати тільки вранці.
- салат їдять після гарячого, а не в якості закуски.
- ні в якому разі не можна поєднувати рибу з сиром (а також сипати пармезан на пасту з морепродуктами). А ось диню з шинкою - це будь ласка, це скільки завгодно!
- найстрашніше, що ви можете зробити по відношенню до італійської кухні - заправити піцу або пасту кетчупом. Якщо це побачить італієць, ви будете навіки прокляті і відлучені від італійської культури. І ще, НІКОЛИ не розповідайте італійцям, що використовуєте макарони як гарнір!
5. Взагалі, перше питання, яке задають один одному незнайомі люди тут: «Звідки ти?".
6. Італійці завжди будуть дружелюбно з вами спілкуватися.
7. За жителями різних міст закріплені певні імена. Людина на ім'я Паскуале або Дженнаро зі стовідсотковою ймовірністю неаполітанець. Дівчина на ім'я Пріска або Лавінія може бути тільки з Риму. Є, звичайно, і загально італійські, географічно нейтральні імена типу Франческо або Маріо, але істинні патріоти свого району називають своїх дітей іменами, традиційними для даної місцевості.
8. Як єдина нація італійці відчувають себе у двох ситуаціях - під час перегляду матчів чемпіонату світу/Європи з футболу та за кордоном.
9. Італійці за великим рахунком - малі діти, дуже милі і забавні, але не очікуйте від них дорослих вчинків. Може, звичайно, в усьому винна система освіти і економіка.
10. По-перше, більшість італійців живуть з батьками до 35-40 років, і це вважається нормальним! Покинувши-таки отчий дім, селяться десь поблизу, а частіше залишаються в тому ж будинку, а мама продовжує прати і прасувати їм сорочки, прибиратися і приносити їжу.
11. Священна людина для кожного італійця - це mamma, особливо, якщо знати, з яким придихом вони це слово вимовляють. Що не дивно, враховуючи попередній пункт :)
12. По-друге (повертаючись до інфантильності), закінчувати інститут в Італії прийнято після 30. Якщо якимось ти дивом встиг це зробити раніше, будеш вважатися мало не вундеркіндом.
13. Взагалі, поняття «молода людина» дуже розмите. Молодими людьми називають десь до 35-40 років.
14. Одружитися до 25 років взагалі вважається дурістю. Перед тим, як оформити відносини, пари багато років зустрічаються. Якщо ж шлюб виявився невдалим, просто розлучитися не вийде - на «подумати» дається три роки, шлюборозлучні процеси можуть тривати до 10 років.
15. Ще одна мила риса. Італійці не розуміють фрази «не сиди на сходинках – застудишся». Для них це звучить так само смішно, як для нас дитяче «мама, не кури - ноги відваляться». Потім багато хто мучиться радикулітом. No comment.
16. Італійці дуже розсіяні. Дуже. Забути валізу в готелі або де-небудь в аеропорту - це в порядку речей.
17. Італійці, будучи в принципі народом веселим і життєрадісним, мають дивну звичку впадати в меланхолію, якщо на вулиці похмуро і йде дощ. А ще вони панічно бояться холоду. Погана погода на повному серйозі засмучує цих чутливих громадян з тонкою душевною організацією :)
18. Ще одна характерна риса італійців - просто жахлива повільність і тотальний разслабон. Національний девіз італійців - вираз «piano-piano», що означає «потихеньку», «без поспіху». І це стосується величезної кількості речей.
19. У них вроджена нездатність до швидкого прийняття рішень. А куди поспішати? Це ж так складно - відразу щось спланувати і вирішити. Тому дуже часто, збираючись повечеряти, італійці призначають зустріч не безпосередньо в ресторані, а де-небудь на вулиці - щоб вирішити, куди йти! Враховуючи їх постійні запізнення і звичку базікати не по справі годинами, в такий вечір ризикуєш залишитися голодним дуже надовго ...
20. Пам'ятайте, що те, що самі італійці іронічно називають «salamelecchi» і «chiacchierate», а саме розлогі вітання, велика кількість вступних слів і пропозицій, сумніви і детальні описи не відносяться до справи.
21. До «piano-piano» варто віднести і італійську бюрократичну машину. Потрібного документа доводиться чекати іноді РОКАМИ. Випадки: пермессо (вид на проживання) - півтора року, диплом про закінчення університету - 4 (!!!) роки, закордонний паспорт для дитини - 12 років.
22. Загалом, у вітчизняних туристів при попаданні в Італію час від часу з'являється непереборне бажання натиснути на клавішу прискореної перемотування.
23. Має місце повальне небажання місцевих піти працювати на некваліфіковану роботу. Кваліфіковану роботу знайти складно.
24. Межа мрій - влаштуватися на роботу до якого-небудь свого родича і отримувати ті самі 1000 євро, особливо не напружуючись. Власне, вважається нормальним, коли, отримавши пост гендиректора, італієць приводить у фірму всю свою рідню.
25. Магазини працюють до 19:30, маючи при цьому обідню перерву з 12 до 16. В суботу у більшості магазинів скорочений день. В неділю - вихідний. Кажуть, в Мілані є магазини, які працюють в неділю. Це дуже нетипово для Італії.
26. А от що типово, так це відповідь на запитання «Чому магазини не працюють в понеділок?» - «Тому що продавці відпочивають після неділі».
27. Метро в Римі невелике - всього дві гілки (в Мілані - три), одна з яких працює до 21:00. Метро досить скромне. Всі вагони змальовані графіті.
28. Римляни скаржаться на роботу автобусів, які часто запізнюються, а буває, взагалі не приходять. Страйки, які проходять тут мало не щотижня, можуть на півдня заморозити роботу громадського транспорту.
29. Хоча, наприклад, нічні автобуси вас довезуть до будь-якого району Рима.
30. Переїжджають з міста в місто рідко і неохоче. Про те, щоб звалити за кордон, таких думок у них не виникає. Тим не менш, за кордон їдуть.
31. Більшість італійців іноземних мов не знають, і вивчати їх вперто не хочуть. Хоча потрібно віддати їм належне - в дитинстві італієць освоює фактично дві мови: рідну діалект (з пелюшок) і літературну італійську в школі.
32. Італієць подорожує тільки для того, щоб переконатися, що його рідний Барі набагато краще Нью-Йорка, Барселони або Марракеша. Культурні пам'ятки інших країн італійців бавлять, але ніколи не викликають побожного трепету. Фраза екскурсовода «Це найдавніша церква в місті, їй 500 років» або «Це найбільша картинна галерея в країні» викликають (небезпідставно, втім) у італійських туристів поблажливу посмішку і пропозицію екскурсоводу з'їздити в Рим або Флоренцію.
33. Самі італійці кажуть, що туристичні послуги в їх країні занадто дорогі і неякісні, і багато хто воліє відпочивати в Хорватії, Єгипті та тропічних країнах.
34. У всіх італійських кінотеатрах посередині фільму вмикається світло, фільм обривається на півслові і на екрані виникає напис «Intervallo». П'ятихвилинна перерва.
35. Є певний клас медіа-персон, які називаються «Веліна». Це красиві дівчата, які на різних ток-шоу працюють асистентками - підносять учасникам воду або необхідний реквізит і періодично, коли ведучий оголошує перерву в дебатах, вони виходять на сцену і танцюють. Професія Веліна вважається однією з найпрестижніших, і більшість італійських дівиць на повному серйозі мріють про долю танцюючої німфи телеекрану. Їх життям цікавляться жовті видання, їх боготворять, на них одружуються знамениті футболісти.
36. Італійські чоловіки мають хороший смак і завжди стильно одягаються, благо в Італії для цього є всі можливості. 
37. Всі вікна оснащені віконницями, які на ніч глухо закриваються. Причин багато - це і економія тепла, і занадто близьке розташування будинків один до одного, і звичка засинати з наглухо закритими вікнами, і типово італійське «ТАК ПРИЙНЯТО».
38. Парадокс, але українці, що живуть в Італії, мерзнуть у своїх квартирах: і в Мілані, і в Римі є центральне опалення, але за законом, будь то центральне чи ні, температура в будинку не повинна перевищувати 22° і опалення можна тримати включенним не більше певної кількості годин на день. І кожен кондомініум вирішує, які це будуть години (наприклад, 6-9 і 17-23). По факту, температура в +15 в італійському житлі - це норма.
39. В Італійських ВУЗах немає гуртожитків - всі знімають житло, як можуть.
40. Спіймати таксі або попутку нереально.
41. Багато італійців забобонні. Яким чином наявність усіляких «магів» і повальний католицизм поєднуються - одному Богу відомо.  В Італії нещасливе число - 17.
42. Фортепіано по-італійськи звучить як «пьянофорте».
43. Окремим рядком хочеться згадати італійське законодавство. Італійці дуже люблять скаржитися на податки, при цьому від їх оплати багато хто активно ховається. А податком обкладається буквально все, аж до походу в ліс за грибами. Укупі з незрозумілими простому туристу законами (не можна малювати крейдою на асфальті, не можна приносити додому морську воду і т. д.) ми отримуємо досить колоритну картину.
44. Середня тривалість життя в Італії: чоловіки - 74 роки, жінки - 81 рік. І кількість довгожителів лише зростає. Чиновники занепокоєні навантаженням, яке в майбутньому може лягти на пенсійний фонд, і вже зараз шукають вихід із ситуації, яка може скластися через пару десятків років.
45. І наостанок. Судячи з розповідей про життя в Мілані, столиця Італії знаходиться саме там. :)
File news1.dat not found
Є-черга
logo
Ми в соціальних мережах:
logo logo
Наші партнери:
logo logo logo logo logo logo
Статистика
Розробка та підтримка:
logo
logo
logo
logo
logo