}

Ірландія

Ірландія – острівна держава, яку всі називають «Смарагдовим островом». Таку назву держава отримала через свою смарагдову палітру фарб, яка зустрічається як в природі, так і архітектурі. У багатьох туристів, які приїхали до Ірландії складається думка, що інших фарб та відтінків, крім смарагдового тут просто немає. В цьому і полягає особливість держави. Тут, часто можна зустріти зелені телеграфні стовпи, які повністю оповиті плющем. Навіть національні літаки, які здійснюють перельоти з Ірландії зеленого кольору, а також поштові автомобілі, вантажні машини для прибирання сміття, шкільна форма та форма соціальний працівників теж зеленого кольору.
Географічне розташування
Ірландія – держава, що займає майже весь однойменний острів, що входить до складу Британських островів, які розташовані на північному заході Європи. Омивається Атлантичним океаном і входять в нього Ірландським морем. В Ірландії протікає Гольфстрім, тому клімат тут теплий, а в долинах зеленіють луки. Територія переважно низовинна, лише на окраїнах височать гори Керрі (найвища точка – Каррантуілл – 1041 м). Західне узбережжя Ірландії стрімчасте і скелясте, висотою до 150 м, а східне – низьке і слабо розчленоване.  Річкова мережа добре розвинена, є величезна кількість озер. Найдовша річка Ірландії – Шаннон. Листяні ліси займають лише 5% території Ірландії, велика частина якої покрита торфовищами, луками і верещатниками (зарості чагарників сімейства вересових).
Клімат Ірландії
Ірландія лежить в поясі помірного морського клімату – середня температура січня тут не піднімається вище -4, -7°С, а липня +13, +16°С. Кількість опадів коливається в межах від 800 мм на сході, до 2500 мм – на заході країни. Насичені вологою атлантичні повітряні маси є причиною частих туманів і низької хмарності.
Населення Ірландії – нащадки кельтів
Ще в III ст. до н. е. на території сучасної Ірландії оселилися кельти, які, займаючись землеробством, активно впливали на природний ландшафт острова. В V ст. в якості державної релігії ірландці прийняли християнство. На становлення мононаціонального ірландського суспільства величезний вплив справила кельтська історична спадщина і католицька церква (більшість віруючих – католики). Населення Республіки Ірландія трохи більше 3.8 млн. чоловік. У містах проживає близько 60% населення, з них половина – у столиці країни Дубліні.
Ірландська кухня
На ірландському столі традиційно вдосталь страв з риби і морепродуктів, причому незалежно від способу приготування, виглядають вони апетитно. Дуже смачна копчена лососина з овочами, а поціновувачі вишуканої кухні оцінять устриці, які подають з морською капустою. Для любителів м’яса є в ірландській кухні чудове блюдо – рагу, яке, звичайно, можна приготувати і в каструлі, але набагато апетитнішим воно буде у глиняних горщиках.
Одним з найпростіших ірландських блюд це яєчня з великою кількістю ковбаси, сосисок або шинки. Картопля входить в основу безлічі ірландських супів, пирогів, хлібів, булочок, пиріжків і навіть оладок. Одне з найбільш відомих ірландських блюд – колканнон, яке готують з картопляного пюре, нарізаної капусти, цибулі та приправ. Інше традиційне картопляне блюдо – боксті (boxty) – картопляні оладки з тертої картоплі, смажені на сковороді.
В Ірландії багато смачної традиційної випічки. Це і фарлс (farls), який печуть з пшеничної муки з додаванням геркулеса у формі четвертинки круга. Дуже популярний содовий хліб (soda bread) з його незвичайним кислуватим смаком (завдяки використанню пахти). Картопляний хліб – ще одне традиційне блюдо, його подають холодним або смаженим у свинячому жирі, як частина сніданку.
Пам’ятки Ірландії
Ірландія – дивовижна країна з прекрасними природними ландшафтами і давньою історією, яка веде свій початок ще з давніх часів. Це не велика країна, тому, щоб перетнути з однієї сторони в іншу вам знадобиться тільки кілька годин. Найбільшими містами країни є Дублін і Корк. Причому Дублін є політичною і фінансовою столицею країни, а Корк – культурною. Міста від сіл Ірландії відрізняються тільки парою-трійкою супермаркетів і торговим центром. Крім цього, практично в кожному місті є середньовічні будівлі, церкви, собори, кафе, ресторани та паби. Кожен населений пункт Ірландії має свої природні та архітектурні пам’ятки, а також самобутній ірландський колорит забезпечать неповторну атмосферу і масу вражень.
Окремої уваги заслуговує столиця Ірландії – Дублін, в якій є що показати туристам. В Дубліні і його околицях зосереджена велика частина найважливіших памяток Ірландії. Серед найцікавіших місць Дубліна варто згадати: Собор Святого Патрика, Дублінський замок, Собор Христа, Дублінську соборну мечеть, Дублінську голку або Монумент світла, Замок Мандерлей, Ленстер-хаус (будівля парламенту). Також цікаві та Національний музей Ірландії, Ірландський музей сучасного мистецтва, Державний музей Геральдики, Трініті-коледж і його Келлська книга, міст Семюела Беккета, Національний театр Ірландії «Еббі» та Національний ботанічний сад. Важливою памяткою міста є Фенікс-парк – один з найбільших громадських парків у світі. На його території знаходяться такі памятки як: Президентська резиденція, замок Аштаун, Папський хрест, а також один з найвідоміших європейських зоопарків – «Дублінський зоопарк». У центральній частині Дубліна розташований парк Сант-Стівенс-Грін – це мальовниче місце достатньо популярно як серед місцевих жителів, так і серед гостей міста.
Друге за величиною місто Ірландії – Корк. В історичному центрі міста знаходиться безліч архітектурних, історичних та культурних пам’яток. Найцікавіші з них – собор Святого Фінбарра, вулиця Святого Патрика, собор Святої Марії, церква Святого Патрика, церква Святої Анни, Будівля міської ради, Музей Кірка, Опера Кірка, галереї Кроуфорд-Арт і Фіркин-Крейн-Сентр. Знамените і бурхливе нічне життя Корка з безліччю нічних клубів і традиційних для Ірландії пабів. У графстві Корк знаходяться також замки Блекрок і Десмонд.
Безліч історичних та природних пам’яток знаходиться в графстві Керрі. Найбільш відомі – це озера Кілларні, острови Бласкет, гори Брандон і Карантуілл, Кам’яне кільце Ураг, печера худоби, Національний парк Кілларні, Абатство Макросс, замки Беллікербері і Росс, Макросс Хаус і Ораторія Галларус.
Популярне серед туристів і місто Голуей. Тут варто подивитися церкву Святого Миколая, Кафедральний Собор, замок Лінча, Міський музей і Іспанську арку.  На території графства Голуей знаходяться знамениті Аранські острови і один з наймальовничіших куточків країни – Коннємара.
Також великою популярністю у туристів користується Лімерик, в якому розташований замок короля Джона і кафедральний собор діви Марії, яким вже налічується більше 800 років. В нинішній час ці дві споруди перетворені на музей.
Цікаве для відвідування і найстаріше місто Ірландії – Уотерфорд з його найдавнішим спорудою, вежею Реджінальдса і Музеєм скарбів.
Невелике село Бунратті, яке знаходиться в графстві Клер, відоме на всю Ірландію своїм місцевим самогоном, який і в нинішній час виготовляється за старовинним рецептом.
На сході Ірландії в графстві Міт знаходиться відомий на весь світ Бру-на-Бойн – комплекс з 40 могильних курганів. Найзнаменитіші з них – три величезні гробниці Ньюгрейндж, Наут і Даут, що знаходяться в центрі комплексу, за своїм віком перевершують легендарний Стоунхендж і Єгипетські піраміди. Ці величні споруди мають колосальне історичне значення і є найважливішими пам’ятками мегалітичного мистецтва в Європі.
Корисна інформація для туристів Ірландії
Мільйони туристів щороку відвідують цю прекрасну країну. Для комфортного проживання та перебування в Ірландії необхідно знати певні особливості і правила. Приміром, якщо ви хочете перевести в готівку кошти, то вам необхідно знати, що банки в Ірландії працюють з понеділка по п’ятницю з 10 до 17.00, а в деяких випадках і раніше. 
Обідня перерва, як правило, становить від 13.00 до 14.00 години. Цікаво те, що найвигідніший обмін ірландської валюти знаходиться в Ізраїлі. Громадський транспорт в Ірландії не дуже розвинений, але ті електрички і автобуси, які є, представлені відомою фірмою DART. Найкраще по країні пересуватися автостопом або своїм транспортом. Але якщо ви вирішили користуватися громадським транспортом, то можете придбати як одноденний, так і тижневий квиток. До речі, таксі в Ірландії дуже дороге, тому ним користуються, тільки, в рідкісних випадках. Якщо ви зайшли в ресторан, кафе, вам необхідно перед відходом дати офіціантові чайові, найчастіше 15% дається в дорогих готелях або ресторанах.
Так само прийнято давати 50 пенсів за переноску однієї одиниці багажу. Єдине місце, де ви можете не давати чайові, це паби. Що стосується вартості номерів у готелях, то варто відзначити, що готелі, які мають 3*-4*, одномісний номер коштує від 50 до 100 фунтів за одну добу. Якщо готель 5*, то вартість підвищиться ще на 50%. Найдешевшим проживанням в Ірландії є пансіонат. Вартість однієї ночівлі вам обійдеться в 15-25 ірландських фунтів. Ірландський пансіонат – це свого роду, двоповерховий будинок, господарі якого здають нічліг туристам на 1-2 ночі. Цікаво те, що харчування входить у вартість кімнати. Найчастіше туристів і місцевих жителів можна побачити в пабах, які тут відкритті цілий рік. Винятком є пасхальний тиждень. Кількість пабів дуже велика, тільки в столиці Дубліні їх налічується більше 800. Відпочинок в Ірландії принесе вам море вражень.
Цікаві факти про Ірландію
1. У більшості іноземців Ірландія асоціюється з відомою піснею – символом вільного кохання – «Green sleeves» (Зелені рукави).
2. Покровитель Ірландії – Святий Патрик – також є покровителем Нігерії.
3. В день Святого Патрика школярам дозволено стукнути того, хто прийшов не в зеленому одязі.
4. На території Ірландії знаходиться найзахідніша точка Європи.
5. Одним із символів Ірландії є арфа. Це єдина країна в світі, де держава символізує інструмент.
6. Сучасний герб Ірландії практично повністю повторює історичний прапор країни.
7. Знамениті ірландські танці пройшли через століття практично без змін.
8. Ірландія славиться численним рудоволосим населенням.
9. Ірландія – єдина в Європі країна, де людей менше, ніж собак.
10. Симфонічний оркестр ірландського міста Корк на протязы 57 років виступав в незмінному складі, за що опинився в Книзі рекордів Гіннесса.
11. Декан собору Святого Патрика в Дубліні одного разу «скасував» сонячне затемнення.
12. За стародавньою традицією, багато сімей досі залишають під дверима частування для добрих лісових істот.
13. Перший в світі магазин безмитної торгівлі Duty Free був відкритий в ірландському аеропорту Шеннон.
14. Всім знайоме пенальті у футболі було винайдено ірландцем в 1890 році.
15. Ірландці вважають, що серпень – перший осінній місяць.
16. Кожному школяреві, який приїхав з іншої країни, надається особистий наставник. Це забезпечує безпеку дітей та їх швидку адаптацію до нових умов навчання.
17. Незалежність від Великобританії країна отримала лише в першій половині XX століття.
18. Болотні поні, занесені до Червоної книги, мешкають в Ірландії і жителі країни цим дуже пишаються.
19. Найменший парк знаходиться в Ірландії. Він був відкритий в національне свято ірландців – День Святого Патрика.
File news1.dat not found
Є-черга
logo
Ми в соціальних мережах:
logo logo
Наші партнери:
logo logo logo logo logo logo
Статистика
Розробка та підтримка:
logo
logo
logo
logo
logo