}

Хорватія

Столиця Хорватії: Загреб.
Населення: 4,8 млн. чоловік.
Площа: 56538 кв.км.
Мова: хорватська. Обслуговуючий персонал у готелях і ресторанах володіє англійською, німецькою та італійською мовами.
Релігія: переважна більшість - католики.
Час: різниця з Києвом = -1 год.
Валюта: хорватська куна (КН),
1 USD = 5,1 KUN. 1 EURO = 7,4 KUN, гроші можна обміняти в банках і обмінних пунктах. Ввезення і вивезення валюти не обмежено.
Клімат: 3 кліматичні зони - континентальна, альпійська і середземноморська. На узбережжі найбільша кількість сонячних годин в Європі (2600).
Середньорічна температура повітря: +16 ° С.
Середня температура повітря влітку: +30 ° С.
Середня температура морської води влітку: +24 ° С; вміст солі - 38%. Купальний сезон починається з травня і триває до кінця жовтня.
Міжнародний телефонний код: 385
 
Хорватія для всієї родини
Коли останні теплі дні погрожують залишити місто, а душа рветься до моря, сонця, активного і культурного відпочинку одночасно, саме настає час вирушити до Хорватії.
Хорватія хороша з усіх боків і ракурсів, однак, якщо вам хочеться культурної програми, а дітям - пляжного відпочинку, вирушайте до Центральної Далмацію і саме у вересні. Скажені натовпи туристів вже покинуть приморські містечка, божевільна спека спаде, морська вода буде зігрівати аж до середини жовтня, а знайти житло можна буде самому за прийнятною ціною.
 
Віза і валюта
Нещодавно Хорватія вступила в Євросоюз - готуйте шенгенську візу. З оформленням документів і поїздкою затягувати не варто: поки хорватська куна не перетворилася на євро, ціни в країні набагато нижче, ніж в довколишніх Італії, Австрії, Німеччині, а непідробна любов до туристів приємно здивує навіть самого претензійного подорожуючого.
 
Як дістатися?
Компанія FinnAir здійснює прямі перельоти до головного і найкрасивішого міста у всій Хорватії - Дубровника. Звідти можна відправитися в Центральну Далмацію, до островів, на одному з численних катерів Jadrolinija, економічному і зручному автобусі, взятій напрокат яхті. Компанія RyanAir здійснює перельоти з Таллінна і Гельсінкі до самих різних міст, в кожному з яких ви зможете знайти розвагу до смаку.
 
Кухня Хорватії
Хорвати люблять пригощати і пишаються своїм умінням готувати. Омари і краби, анчоуси і оливкове масло, ребро ягняти, вино і дуже смачне морозиво - вибирайте страву на свій смак і гаманець. Навіть хорватський fast-food заслуговує на увагу. Гарячу піцу продають скрізь і всюди (беріть ту, що з равликами), чарівні пекарні відкриті вже в 7 ранку. А якщо вночі вас раптом починає мучити спрага, і ви розумієте, що всі супермаркети в окрузі закриті, сміливо пийте воду з-під крана - це абсолютно безпечно.
 
Де жити?
Куди б ви не приїхали, вас чекають туристичні агентства, де абсолютно безкоштовно підберуть будинок/апартаменти/кімнату, вручать карту місцевості і розкажуть про ресторани, екскурсії, варіанти проведення дозвілля. Бронювати готель заздалегідь можна, але робіть це лише на перших дві ночі, інакше ви ніколи не дізнаєтеся, що таке хорватська привітність і гостинність. По приїзду на будь-який з островів можете, прогулявшись по околицях, постукати у всі будинки з написами Sobe або Zimmer (що означає «здається») і вибрати вподобаний будинок, попередньо поторгувавшись. Проживати по сусідству з господарями найчастіше означає, що вам розкажуть те, чого немає ні в одному путівнику, посадять за стіл, а заодно покажуть, де сад зі зростаючими в ньому інжиром, виноградом, лимоном і достиглими до середини вересня апельсинами.
 
Маршрут
Не поспішайте відпливати на острови відразу по приїзду. Залишіть один-два дні на огляд міст, в яких опинилися. Або подорожуйте тільки по містах, оскільки в кожному є міські пляжі, а також пляжі, куди відправитися можна в будь-який момент на катері Jadrolinija, взятого напрокат човна або на катамарані.
Крім того, в туристичному агентстві (обійдіть декілька) ви завжди можете взяти екскурсію на цілий день, щоб поплавати в печерах, познайомитися з хорватськими піснями і провести кілька годин на дивовижних піщаних пляжах крихітних острівців.
 
Що не можна пропустити?
Спліт
Спліт - місто з історією в 1700 років, підкорює сучасних туристів з першого погляду. Воістину восьме чудо світу. Саме тут народився римський імператор Діоклетіан (роки правління 284-305), що залишив після себе палац. Зараз палац виглядає як чудо-місто, оточене височенними кам'яними стінами.
Всередині колишнього палацу кипить життя: гуляючи по руїнах, ви відчуєте не тільки епоху (повністю збереглися храм Юпітера, перистиль, собор Святого Домна), але і знайдете нічліг, перекусіть в одному з кафе-ресторанів, перекинеться парою слів з місцевою бабусею, яка вивішуватиме сушитися білизну.
А коли скупите всі місцеві сувеніри ручної роботи та втомитеся від суєти, прогуляйтеся в Мар'ян-парк, що на горі. По дорозі можна заглянути в галерею скульптур знаменитого на весь світ Івана Мештровича на вулиці Шеталіште і в маленький зоопарк, щоб пізніше з відчуттям виконаної місії пограти в піцігін (перекидання м'яча по колу в той час, як стоїш по коліна у воді) і розслабитися на одному з пляжів в тіні дерев.
Зняти номер в гестхаусі, «вбудованому» прямо в стіну імператорського палацу, подивитися на живих кальмарів на рибному ринку, поснідати круасанами на набережній Ріва, піднятися на дзвіницю собору і зняти панораму Спліта і його околиць. Покидати м'яч на пляжі Бачвіце, з'їсти рибний стейк і випити пива в місцевому ресторані і, перепочивши, заглибитися в лабіринти римських споруд - у пошуках історичного духу та фруктової горілки ракії, яку, не шкодуючи, наливають у крихітних барах. Ближче до вечора повернутися на набережну і примоститися на одній з терас - в очікуванні заходу сонця, того самого, за яким тут ще в III столітті спостерігав імператор Діоклетіан.
Що зробити обов'язково: піднятися на дзвіницю собору святого домни, орендувати авто і прокотитися по дорозі Спліт-Цавтат, побувати на рибному ринку.
 
Трогір
Це містечко в табакерці, внесене до списку Всесвітньої спадщини Юнеско, знаходиться в півгодини їзди від Спліта на автобусі. Засноване грецькими поселенцями острова Віс в третьому столітті до нашої ери.
 
Острів Віс
Самий загадковий з усіх островів Хорватії. Віс довго переховувався від іноземців: після війни він служив військово-морською базою, і доступ до острова був відкритий тільки після розпаду Югославії. Сьогодні в дайвінг-центрах (а їх на Висі декілька) пропонують занурення до останків затонулих кораблів і мирно сплячих на дні літаків-винищувачів.
Віс не той острів, який можна вивчити за один день. Між двома населеними пунктами острова - найстарішим Вісом, колишньої грецькою колонією, і рибальським селом Коміжа - курсує автобус. Коміжа пишається своєю венеціанської вежею, побудованої в 1585 році як оборонна фортеця. Сьогодні це рибальський музей, з даху якого не хочеться йти.
Але все найцікавіше відкриється вам, якщо візьмете машину напрокат і проведете день, катаючись по острову. Ренесансні вілли; печера, в якій переховувався у воєнні роки партизан Тіто; кращі в Хорватії ресторани середземноморської кухні.
На північ від міста Віс розташований чудовий пісочний пляж Стініва - у маленькій бухточці, з прибережним кафе. Бухта Сребрев теж не залишить вас байдужими, але приготуйтеся, що до неї ви будете підбиратися, спускаючись півгодини з гори по обсипаючому камінні.
Не пропустіть можливість побувати в Блакитному гроті, розташованому на крихітному острівці Бішево. Справа в тому, що сама печера і вода в ній фарбуються вдень у пронизливо-блакитний колір завдяки проникаючим в печеру сонячним променям. На жаль, в розпал туристичного сезону поплавати всередині Блакитного грота вам навряд чи вдасться, тоді в цьому сенсі альтернативою атракціону може стати Зелена печера.
 
Хвар
Найкрасивіший, сонячний і улюблений туристами острів Хорватії. Його «столиця», місто Хвар, багата на визначні пам'ятки: від іспанської фортеці 1551 буквально перехоплює подих; фортеця Наполеона (сьогодні - обсерваторія) нагадує про війні 1812 року; собор Святого Стефана наочно демонструє, яка була архітектура Ренесансу.
Проте головною відмітною особливістю острова Хвар були і залишаються лавандові поля і просочений лавандою повітря, сувеніри та легенди про квіти.
 
Брач
Дивовижний острів, який подарував світу один з найпопулярніших пляжів Європи - Золотий мис. 
Останній славиться не тільки тим, що красується на всіх рекламних буклетах Хорватії, а й своїм умінням змінювати форму і привертати увагу серферів. Золотий мис нагадує висунутий язик і ніби дражнить тих, хто ще не встиг побувати на ньому.
 
Пореч
Старовинне приморське місто на півострові Істрія - найбільший тусовочне в країні. Його готелі вважаються кращими на хорватському узбережжі, і в період літніх відпусток містечко практично вщент забите веселою молоддю. Гуляти по Поречу - одне задоволення, особливо вечорами, коли все світиться яскравими вогнями: маленькі яхти біля причалу, вітрини барів і магазинів, вікна будинків і навіть дороги. Піщаних пляжів в самому Поречі немає, тільки спуски до води з набережної. Зате відмінні пляжі є на сусідньому острові святого Миколая, куди легко добратися на катері.
Що зробити обов'язково: розглянути стародавню мозаїку на фасаді Евфразієвої базиліки, побачити «рибок з ніжками» в печері Баредіне.
 
Ровінь
Неймовірно привабливе і харизматичне, цей невелике середньовічне місто на півострові Істрія, котре стоїть прямо на березі Середземного моря. В арсеналі Ровеня - вузькі бруковані вулички і старі венеціанські будинки, «виростають» прямо з води, кристально-чиста вода і цілих 22 острови в околицях. І звичайно, м'який середземноморський клімат і багато-багато пляжів. Правда, по пісочку тут не побігаєш: суцільні камені і дрібна галька (тому краще брати тапочки), зате вода навіть біля берега ніколи не буває каламутною, та й до глибини найчастіше йти потрібно метрів 50.
Що зробити обов'язково: дістатися до покинутого міста Двіград, за кам'яні стіни якого чіпляється дикий виноград, потрапити на вечір органної музики у Франциськанському монастирі, сходити на екскурсію до місцевого акваріуму, де проживають представники практично всіх морських мешканців Адріатики.
 
Опатія
Серед курортів Істрії Опатія - старожил. Європейські багатії приїжджали відпочивати сюди ще наприкінці XIX століття: конгрес віденських лікарів тоді визнав місцевий клімат виключно корисним. У той час містечко і обзавелося класичною архітектурою і деякими австрійськими назвами місцевих визначних пам'яток - острів Моцарт, Бельведер. Влітку сюди відпочивати їдуть з усієї Європи. Чому? Тут можна зупинитися в віллах, побудованих ще на рубежі століть (сьогодні вони всі відреставровані). Морське повітря тут вдало перемішується з ароматом сосен і лавра, що ростуть в околицях. А вода в морі настільки прозора, що дозволяє розглядати навіть самі дрібні камені на дні.
Що зробити обов'язково: відзняти фотоальбом драматичних видів на маршруті Лунгомар, дістатися до символу Опатії - «Дівчата з чайкою», на віллі «Анджеліна» побачити експозицію еволюції купальних костюмів.
 
Рієка
Це один з найкрасивіших і сонячних міст Адріатики, а за сумісництвом ще й найстаріший в Хорватії порт. Тут можна доторкнутися до нагрітого променями багатовікового каміння, посидіти в затишному кафе з панорамним видом на місто і накупити сувенірів. А ще в Рієці відмінні пляжі, і скелясті, і піщані, і нудистські - на будь-який смак, а якщо приїхати сюди в січні, можна побачити веселий і яскравий, відомий на всю Європу, карнавал.
Що зробити обов'язково: піднятися на оглядовий майданчик напівзруйнованого замку Трсат, поностальгувати в музеї комп'ютерів, поспостерігати за зірками в телескоп місцевого астрономічного центру.
 
Дубровник
У Дубровника є два скарби - Старе місто і шматок Адріатичного моря, про який із захопленням відгукувався сам Жак Ів Кусто, називаючи одним з найчистіших місць, де йому доводилося пірнати з аквалангом. Дубровник - ідеальна суміш історичної «екскурсіонки» і безтурботного курорту, тому для людей, які терпіти не можуть просто валятися на пляжі під час відпускних канікул, це хорватське місто - з розряду «must see». Варто знати, що поблизу знаходиться півострів Лапад, де розташовані піщані (що рідкість для Хорватії) пляжі.
Що зробити обов'язково: прогулятися по фортечних стінах, відвідати Старе місто, доторкнутися до «щасливого каменю», який допомагає закоханим, зробити СЕЛФІ з гільйотиною у фортеці святого Івана.
 
5 причин для відпочинку в Хорватії в будь-який час року
У більшості туристів Хорватія асоціюється в основному з пляжним відпочинком. Пляжі тут дійсно відмінні, а море чисте, однак тут вистачає й інших туристичних «родзинок». Недарма багато зірок світового шоу-бізнесу для відпочинку в будь-який час року вибирають саме Хорватію.
Отже, 5 причин, чому цього року і ви неодмінно повинні побувати в цій країні.
 
Секрет № 1. Оздоровлення
Клімат Хорватії дозволяє насолоджуватися морем, сонцем і цілющими властивостями повітря і води цілий рік. Влітку тут звичайний наплив туристів, а от міжсезоння просто створене для приємного спокійного відпочинку далеко від шуму і суєти.
Хорватське узбережжя - це унікальне за складом гірничо-сосново-морське повітря, яке само по собі здатне надати лікувальний вплив на дихальну і нервову системи. Крім того, тут цілий рік працюють лікувальні центри (Топліце), які використовують мінеральні води унікального хімічного складу. Додайте до цього сучасні і чудово обладнані спа-центри, відмінний сервіс та приємні ціни на послуги - не дивно, що багато світових зірок облюбували курорти Хорватії для відпочинку цілий рік!
 
Секрет № 2. Влітку пляжі, взимку гори. А можна і навпаки
Найчистіше море в Хорватії - шанований у всьому світі факт. Хорватські пляжі не раз визнавалися кращими і найчистішими у світі, отримуючи відповідні міжнародні нагороди.
Взимку ж Хорватія - рай для любителів активного відпочинку. На узбережжі можна влаштовувати казкові велосипедні прогулянки і влітку, і в міжсезоння, а гірський ландшафт просто створений для любителів зимових видів спорту. Гірськолижні курорти Хорватії характеризуються сучасним обладнанням, різноманітністю трас як для професіоналів, так і для новачків, і можливістю кататися тут цілий рік, завдяки власним системам створення снігу і хорошому нічному освітленню схилів.
 
Секрет № 3. Кухня
Гастрономічний тур по Хорватії туристи влаштовують цілий рік. Хорватська кухня - мрія для любителя найсвіжіших морепродуктів, парної ягнятини, домашніх сирів, смачних овочів і фруктів, свіжоспеченого хліба та хорошого вина. Насолоджуватися стравами середземноморської кухні можна як у популярних ресторанах, так і в маленьких тавернах або в гостях у місцевих фермерів.
Серед екзотичних пропозицій варто згадати відвідування устричної плантації і пікнік на човні з можливістю продегустувати свіжовиловлених устриць в поєднанні з унікальними соусами.
 
Секрет № 4. Пам'ятки і розваги
Пам'ятки Хорватії заслуговують окремої згадки. Найбагатша архітектура, безліч музеїв, театрів і виставкових галерей, старовинні храми, середньовічні замки і стародавні руїни - все це можна знайти практично в будь-якому хорватському місті. А сім місцевих пам'яток історії ЮНЕСКО навіть взяло під свій захист. Природні ресурси Хорватії також здатні здивувати будь-якого гостя: у країні 19 національних природних парків!
Кожен турист, що потрапив до Хорватії, просто зобов'язаний побувати на місцевій рибалці. У міжсезоння вона стає особливо популярним заняттям, адже в цей час тут ловляться багато цінних пород риб і навіть кальмари. Крім того, можна відправитися в гори на фунікулері, пополювати на зайців, здійснити морські прогулянки або зайнятися агротуризмом, так популярним серед відпочиваючих із Західної Європи.
 
Секрет № 5. Невисокі ціни і відмінний шопінг
Хорватія - курортна країна з високою якістю обслуговування і товарами за дуже приємними цінами. Туристи віддають перевагу орендувати недорогі приватні апартаменти і вілли через вигідну вартість, а різноманіття товарів у місцевих крамницях і бутиках здатне задовольнити будь-який смак і гаманець.
Серед економних туристів Хорватія вже заслужила звання лідера шопінгу. А хорватська столиця - Загреб - навіть обігнала Відень за обсягом торговельних площ на тисячу жителів. Серед обов'язкових покупок - справжній гірський мед і адріатична морська сіль.
Загалом, для відпочинку в Хорватії не треба чекати зручного моменту, адже ця країна - ідеальне місце для відпустки в будь-який час року. А доброзичливість місцевого населення і низький рівень злочинності дозволяють назвати відпочинок тут ще й виключно безпечним. Так що якщо хочеться відчути себе зіркою світової величини - вирушайте на відпочинок до Хорватії!
 
 
File news1.dat not found
Є-черга
logo
Ми в соціальних мережах:
logo logo
Наші партнери:
logo logo logo logo logo logo
Статистика
Розробка та підтримка:
logo
logo
logo
logo
logo