}

Греція

 Олімпійський відпочинок в Греції
 
Олімпійські боги, античні статуї, сонячні пляжі і стиглі маслини. Ось вона - Греція - країна, де можна відпочити, як душі завгодно.
 
Греція - країна, здатна здивувати навіть самого бувалого мандрівника. Тут є все - від сучасних курортів до руїн древніх міст. Вибрати конкретне місце відпочинку тут одночасно і просто, і складно. Кожне місто, кожен курорт цієї чудової країни відрізняється один від іншого, в першу чергу, своїми пам'ятками, культурою і перевагами.

Мальовниче морське узбережжя і велика кількість острів приваблює гостей з різних країн. Береги тут володіють особливим шармом і красою, перед якою неможливо встояти.
Найкраще вирушати в Грецію в будь-який час з кінця березня до середини червня або з початку вересня до кінця жовтня.
 
У Греції дивовижно поєднуються сучасність і історія. У культурі багатьох країн грецька цивілізація знайшла своє відображення, тому вивчення її історії стає ще цікавішим. Все тут оповите особливою атмосферою античності, а філософи і мудреці Стародавньої Греції до цих пір відомі і знамениті.
 
Населення країни представлено на дев'яносто п'ять відсотків корінними греками, а загальна чисельність становить близько одинадцяти мільйонів жителів.
 
Клімат в країні існує в трьох видах: помірний, середземноморський і альпійський. У жовтні повітря прогрівається до 25-28 градусів.
В процесі вибору того чи іншого курорту важливо пам'ятати, що тут два моря (Егейське і Середземне), і, можливо у Ваших близьких друзів будуть уподобання з даного приводу, адже на берегах кожного з них творилася історія і культура всієї сучасної Західної Європи.
Для любителів відпочити на якомусь острові варто особливу увагу приділити таким відомим островам Греції, як Корфа, Родос, Лемнос і Кос. Слід зазначити, що тут і понині збереглися середньовічні замки, в яких жили хрестоносці, а також інші пам'ятки давніх цивілізацій. Зупиняючи свій вибір на конкретному острові, пам'ятайте, що ціна проживання буде в кожному випадку залежати від сезону. Також вельми зручна послуга попередньої броні номерів на сезонний відпочинок, яку пропонують практично всі готелі островів.
Якщо ж Ви любитель все-таки відпочинку на материку, Вам підійдуть такі барвисті місця, як Аттика, Салоніки, Афіни, Дельфи, Халкідікі і безліч інших. Кожен із запропонованих варіантів має свої достоїнства і перевагами. Так, наприклад, якщо Ви збираєтеся на відпочинок в червні, обов'язково відвідайте македонські землі та Салоніки. Це другий за розміром території місто Греції. Більше тільки Афіни. Тут можна побачити пам'ятки практично всіх періодів історії: візантійські церкви, біла вежа, архітектура еллінської епохи і т.д. Сьогодні Салоніки дуже осучаснений і в ньому можна легко вибрати розваги на будь-який смак і дохід.
Так само в Греції знайдеться, що робити, і любителям активного відпочинку. Тут Вам і дайвінг, і аквапарк, і екскурсійні тури по древнім руїнам. Майже кожен з названих міст відрізняється якимись власними культурними звичаями, кухня в різних регіонах так само має свої прикмети. Тому дуже важливо при виборі місце відпочинку враховувати особливості місцевості, і клімату. 
Все ж, Греція - країна з настільки багатою історією та культурною спадщиною, що тут можна знайти розвагу будь-якій людині на Землі, і він завжди оцінить місцевий колорит, вишукану кухню, привітність населення, і просто не відмовить собі в задоволенні коли-небудь ще сюди неодмінно повернутися і насолодиться цим знову.
 
Отже, кращими курортами Греції визнані Халкідікі, Афіни, Салоніки та острів Крит.
 
Курорт Халкідікі
Прекрасне місце, як для проведення медового місяця, так і просто для відпочинку сім'єю. Знаменитий своїми обрисами, півострів дуже нагадує тризуб Посейдона і визнаний в Середземному морі найчистішим місцем. Тут розкинулися 500 кілометрів найчистіших у світі золотих піщаних пляжів. Вода тут кристально чиста, а природа прекрасно представлена віковими соснами, смереками, каштанами та кедровими гаями, широкими густими виноградниками та різноманітними фруктовими садами.
Сам курорт Халкідікі включає в себе три частини:
- Кассандра - тут кожен знайде для себе багато зелені, при цьому розвинену туристичну інфраструктуру, а також нескінченні золоті пляжі;
- Ситония - частина курорту, де находятсязнаменітие бухти, що славляться своєю мальовничістю, красиві чисті причали і безліч готелів підвищеного комфорту;
- Святий Афон - місце, на жаль, закрито для жінок, тут знаходиться єдина в усьому світі Чернеча республіка.
 
   
 

Місто Афіни
Наступний прекрасний варіант для відпочинку. Столиця Греції з усіх боків оточена горами Гіметт, Парнет, Егалеос і Пентелікон, а в центрі розташований пагорби Лікабетт і Акрополь. На вершині Лікабетт стоїть церква Святого Георгія в візантійському стилі.
Афіни - це саме той варіант, який дозволить поєднати звичайний пляжний відпочинок на березі моря і багату варіантами екскурсійну програму, так як спадщина Афін і в одному, і в іншому плані просто неймовірно багата. 
Що стосується пляжів в Афінах, то теоретично вони в муніципальній власності і повинні бути відкриті для користування, але будьте готові, що пляжі біля готелів можуть бути платними (до 13 євро). Хоча такі пляжі чистіші, комфортніші і там менше людей. Найпопулярніші серед туристів і місцевого населення безкоштовні пляжі Афін - Фаліріон, пляж Варкізи та інші.
 
Салоніки
Ще один популярний грецький курорт. Якщо Ви віддаєте перевагу все-таки активному способу відпочинку, то Вам точно сюди. Це, воістину, місто, яке ніколи не спить. Тут можна знайти танці до ранку, серфінг, дайвінг, аквапарки, басейни і, звичайно ж, найчистіші пляжі Греції.
 
 
Крит
Ну і не можна забувати про відпочинок на мальовничому острові Крит з його незліченними затоками і бухтами, купатися в яких одне задоволення. Це місце дуже підходить для тих, хто хоче втекти від суєти. Також, це відмінний варіант показати Вашим дітям світ античних пам'яток та міфології. Кращими курортами для сімейного відпочинку стануть Іракліон, Малья, Лассіті або Ретімно.
 
 
 
30 цікавих фактів про Грецію 
 
 1. Щорічно Грецію відвідують більше 17 мільйонів іноземців, а туризм є провідною галуззю місцевої економіки і становить приблизно 16% ВВП країни.
 1. У столиці держави проживає понад 40% населення.
 1. Більше 250 днів у році в Греції ясні. Така природна перевага дає можливість повсюдно використовувати сонячні батареї для виробництва дешевої електроенергії.
 1. Греки досить дбайливо ставляться до екології, тому практично на кожному острові є вітряні електростанції.
 1. В країні немає ні однієї АЕС, але існує кілька ТЕЦ. Вони працюють на вугіллі, яке видобувають в північній частині кар'єрним способом.
 1. Метрополітен існує тільки в Афінах (в Салоніках ведеться будівництво). Він невеликий за розмірами і працює з 5 ранку до півночі. Багато станцій метро прикрашені стародавніми знахідками, знайденими при його будівництві.
 2. Греція виробляє приблизно 7% мармуру з світового обсягу його видобутку.
 1. В країни Європи Греція поставляє текстильні та швейні вироби, сільськогосподарські продукти.
 1. Відстань з будь-якої точки Греції до берега моря не перевищує 137 км.
 1. Територія держави омивається п'ятьма морями: Егейським, фракійські, Іонічним, Середземним і Критським.
 1. На острові Родос знаходиться знаменита долина метеликів, куди влітку злітається багато їх видів. Вода в місцевих водоймах настільки чиста, що на дні можна побачити крабів.
 1. На заболочених територіях країни зимують близько ста тисяч птахів з Азії та північної Європи.
 1. Греки прокидаються в 5-6 годині ранку, а лягають спати після 23 годин. Недолік нічного сну вони заповнюють під час денної сієсти (з двох до чотирьох годин дня).
 1. За тривалістю життя Греція займає 26 місце в світі. Середня її тривалість для жінок дорівнює 82 рокам, а для чоловіків - 77.
 1. Місцеві жителі рідко опиняються в будинках престарілих. Бабусі й дідусі зазвичай до самої смерті живуть в сім'ях своїх дітей. До вступу в шлюб більшість молодих людей живуть з батьками.
 1. За кількістю розлучень в Європейському союзі Греція займає «почесне» останнє місце.
 1. Усі бюджетні професії вважаються престижними. Вони приносять стабільний дохід і забезпечують наявність пенсії. Вчителями, лікарями і продавцями дуже часто працюють чоловіки.
 1. Молодих викладачів департамент освіти спрямовує на роботу в поселення, де потребують такого фахівця. Якщо випускнику ВНЗ не подобається напрямок, то він очікує іншої пропозиції.
 1. В школах вивчають дві іноземні мови. Вивчення англійської є обов'язковим, в якості другого учні можуть вибрати одну з європейських мов.
 1. Місцеві жителі їдять чотири рази на день. Починають трапези з легкого сніданку, після якого треба невеликий перекус. Зазвичай він являє собою бублик, покритий сезамом. Ситний обід з зміною страв греки поглинають під час сієсти. Пізно ввечері великі грецькі родини збираються за вечерею.
 1. Сімейні та дружні посиденьки в Греції завжди супроводжуються дискусіями. Тяга до суперечок закладена у жителів півострова ще з часів Сократа, який стверджував, що в суперечках народжується істина.
 1. В грецькій кухні переважають жирні і пряні страви. Основою більшості національних страв служать баранина або телятина.
 1. Традиційним грецьким сиром, що одержуються з козячого та овечого молока, є Фета. 
 1. Метакса - найвідоміший грецький алкогольний напій, являє собою унікальну суміш мускатного вина і бренді. П'ють її в чистому вигляді або у складі коктейлів.
 1. «Мезі» - поширений в Греції спосіб частування, який характеризується можливістю спробувати широкий асортимент рибних і м'ясних страв з різними соусами. Саме він є прототипом популярного «шведського столу».
 1. Греки люблять фаст-фуд. Популярні тут гіро і сувлаки являють собою подобу шаурми, містять велику кількість м'яса і вживаються зі смаженою картоплею фрі. Грецький фаст-фуд - найякісніший в Європі.
 1. У греків звук «нє» означає «так», таке ж значення нахил голови знизу вгору. Заперечення виражається словом «охи» або погойдування голови знизу вгору.
 1. З середини січня по березень в Греції щорічно проводяться карнавали. Цей період вважається кращим туристичним сезоном, адже країна постає перед мандрівниками в абсолютно новому вигляді.
 1. Улюбленим святом греків є Великдень, якій передує 40-денний піст. Останній тиждень Великого посту характеризується великою кількістю служб в церквах.
 1. Різниця в тимчасових зонах між Києвом і Афінами становить 3:00.


File news1.dat not found
Є-черга
logo
Ми в соціальних мережах:
logo logo
Наші партнери:
logo logo logo logo logo logo
Статистика
Розробка та підтримка:
logo
logo
logo
logo
logo