}

Чорногорія

Чорногорія – невелика країна, але вона виділяється красою своєї природи та найчистішим морем. У цій країні поєднуються міста з багатовіковою історією і сучасні готельні комплекси, готові прийняти відпочиваючих. А приємна зустріч з боку місцевих жителів робить відпочинок ще спокійнішим і затишнішим.
Дивно, але на такій невеликій території можна знайти практично будь-які природні ландшафти, за винятком, хіба що, льодовиків і пустель. Тут є високі гори – які поросли лісом, так і скелясті, каньйони, великі долини, луки, річки, озера. Морське узбережжя порізане величезною кількістю заток і бухт, до території країни відноситься 14 морських островів. Берегова лінія має протяжність майже 300 кілометрів.
Чорногорія відноситься до числа самих чистих країн у світі. Тут практично не залишилося промислових підприємств після розвалу Югославії, а єдиний завод з виробництва алюмінію, схоже, доживає свої останні дні. Земля і повітря тут не забруднені великою кількістю шкідливих вихлопів і відходів. Її навіть називають «екологічним заповідником Європи». Чорногорія по праву є самою екологічною країною Європи.
Географічне розташування
Чорногорія розташована в південно-східній Європі, на Адріатичному узбережжі Балканського півострова. Назва держави походить від топоніма Чорна гора. Загальна площа території країни становить 13,8 тис. кв. км. Столиця Чорногорії – місто Подгориця (колишній Тітоград).
Чорногорія омивається з півдня Адріатичним морем. Держава на заході межує з Хорватією, на північному заході пролягають кордони з Боснією і Герцеговиною, на північному сході – з Сербією, на сході – з Косово і з Албанією на південному сході.
Клімат
Клімат в Чорногорії залежить від перепаду висот. Біля узбережжя клімат досить теплий: влітку середня температура становить +35°C, а взимку тримається до нуля, хоча іноді ночами може опускатися і до – 4°C. Тоді як в гірських районах взимку зазвичай до – 20°C, а влітку навіть опівдні не хочеться міняти штани на шорти. Що ж до населених пунктів у горах на самій півночі Чорногорії, то там і до середини липня може лежати сніг. Вода в морі влітку прогрівається до +23 +25 °C, а в Которскій затоці до +28°C. Пляжний сезон тут триває з травня по вересень.
Природа
Хоч і територія цієї держави маленька, природа тут дуже багата і насичена. Якщо дивитися з найвищої точки Чорногорії, країна здається земним зеленим раєм. Флора представлена ​​тут оливковими і фруктовими гаями, пальмами, кипарисами, пальмами. Скелі, що знаходяться поруч з берегом, покриті заростями зелених чагарників. В горах також можна побачити прекрасні акації і хвойні дерева. Фауна в Чорногорії теж цікава – лані, кабани, олені та інші тварини, які навіть не бояться людей і вільно гуляють на волі. Також є вовки і рисі, вони живуть на волі або в заповідниках. У гірських районах фауна представлена ​​гірськими козлами, а на узбережжях озер можна зустріти чапель, пеліканів, бакланів і інших цікавих птахів.
Країна Чорногорія – єдина на європейському континенті, де є 4 заповідники:
- Скадарське озеро вважається найбільшим балканським озером-заповідником. Мешканцями цього озера є більш 35 видів риб і приблизно 270 видів птахів, існують такі види, які занесені до «Червоної книги».
- Національний парк Ловчен розташовується на найвищій частині Ловченскої гори, яка популярна через свої цікаві за формою ландшафти, каньйони і печери.
- У північній частині Чорногорії розташовується Національний парк Дурмітор. Парк утворився льодовиками, в ньому безліч річок та підземних джерел. В лісах Дурмітора – найчистіші озера, ліси наповнені різноманіттям місцевої рослинності.
- Національний парк Біоградська гора – найбільшою його цінністю є реліктовий ліс, який займає простір 1600 га, один із трьох останніх оазисів реліктових лісів в Європі. В самому серці Національного парку, на висоті 1100 м над рівнем моря, розташувалося Біоградське озеро.
Всі заповідники цієї країни відрізняються унікальністю своєї природи.
Основні туристичні міста Чорногорії
Для туристів найулюбленішими містами Чорногорії є: Будва, Котор, Бечічі, Бар і Тіват та інші. Якщо цікавий не тільки відпочинок на пляжі, а й пам’ятки, то варто відвідати великі чорногорські міста – Подгориця, Даніловград і Цетінє. Для тих, хто любить відпочинок на лижах, пропонують свої послуги міста з гірськолижними курортами – Колашин і Плав. Якщо розібратися, то туристам буде цікаве абсолютно будь-яке, навіть дуже маленьке, місто в Чорногорії. Кожне з них має особливу атмосферу і несе в собі частинку історії країни, скрізь є древні замки, храми та інші культурні цінності.
Будва. Це місто Чорногорії з усіх боків оточене горами, що дозволяє мікроклімату цього регіону демонструвати унікальні показники. Історія міста починається приблизно 2500 тисячі років тому, це робить Будву – культурним центром Чорногорії, що несе в собі найдавніші традиції країни. Тут присутні дуже багато пам’ятників архітектури та ансамблів різних часів. А головною культурною цінністю сучасної Будви є щорічний грандіозний музичний захід всього Середземномор’я. Поряд з історичною привабливістю, місто є курортом для пляжного відпочинку і туристичним центром країни. Вночі місто просто вирує, що привабливе для молодих відпочиваючих. Будва – це курорт не тільки для молоді, тут створені всі умови і для інших вікових груп.
Котор розташований на одній із найкрасивіших заток Чорногорії. Місто є одним з найголовніших турцентрів країни. Тут пропонується прекрасний пляжний відпочинок, найчистіше море і дивно затишна атмосфера, яка досягається за рахунок вузьких звивистих вуличок, старовинних замків і храмів. Відпочинок на пляжі можна поєднати з прогулянками по місту, в якому стільки пам’яток, що однієї поїздки для їх огляду буде недостатньо. Котор є головним містом Чорногорії для відпочинку молоді – на узбережжі і в центрі є безліч нічних клубів, ресторанів і барів, що працюють цілодобово.
Бечічі. Якщо Будва і Котор – це більше молодіжні центри, то Бечічі навпаки – створений для відпочинку сімейних людей і відпочиваючих з дітьми. Сучасна інфраструктура тут відсутня, але це в достатній мірі компенсується унікальною природою і низькими цінами. Тут надаються всі, необхідні для відпочинку послуги – пляжі, ресторани, кафе, бари.
Подгоріца – головне місто та столиця Чорногорії. Типовою європейською столицею його не назвеш, але місто варто відвідати через неповторну атмосферу, тут дивовижним чином поєднується старе і нове, також в Подгоріці можна познайомитися з культурою та архітектурою Чорногорії. Тут є міжнародний аеропорт, який з’єднує Чорногорію з багатьма європейськими столицями. Також в цьому місті знаходяться Уряд країни, Верховний суд і парламент. Перші згадки про місто датуються 1326 роком. Зараз населення Подгоріці становить 170 тисяч жителів і місто вважається основним транспортним вузлом, адміністративним, господарським та науковим центром Чорногорії.
Бар – головний морський порт Чорногорії. Це одне із самих сонячних місць в Європі, тут 270 сонячних днів у році, а температура води вже до середини травня досягає 24-26 градусів. Історична частина міста – фортеця Старий Бар знаходиться в чотирьох кілометрах від моря, на невеликому пагорбі (110 метрів).
Тіват – сучасне курортне місто на березі Бока-Которської затоки, неподалік від міжнародного аеропорту. М’який клімат, приємні пляжі і зручне розташування щорічно приваблюють сюди все більше туристів.
Візи, правила в’їзду, митні правила
В даний час для в’їзду в Чорногорію на термін менше 30 днів громадянам України оформляти візу не потрібно. Необхідно тільки запрошення або турваучер.
Для перебування в країні більше 30 днів, потрібно оформити візу строком на 3 або 6 місяців. Зробити це можна в Посольстві Чорногорії. Продовжити дозвіл на перебування туристи можуть також і безпосередньо в Чорногорії. З цією метою їм потрібно буде звернутися у відділення поліції за місцем проживання, до офіцера з питань міграції.
За оформлення візи стягується Консульський збір в Євро. Для отримання візи на термін перебування понад 30 днів Консульський збір для громадян України, Білорусії і Росії становить 60 €. Додатково за дитину, вписану в закордонний паспорт батьків, стягується 6 €. Консульський збір за дитину з власним закордонним паспортом складає 60 €.
Закордонний паспорт для в’їзду в країну має бути дійсний як мінімум 2 тижні після передбачуваного закінчення поїздки.
Для громадян України, Білорусії і Росії, які не мають попереднього бронювання готелів або турваучера, при в’їзді в країну достатньо буде предявити діючий закордонний паспорт і зворотний квиток. Турист в цьому випадку зобовязаний зареєструватися в готелі або у господарів орендованих апартаментів протягом 24 годин після в’їзду в Чорногорію.
При вильоті з Чорногорії  необхідно оплатити аеропортовий збір у розмірі 15 €.
Ввозити і вивозити іноземну валюту та цінні папери у валюті можна без обмеження. Декларувати потрібно лише великі суми готівки.
Особи віком 18 років і старше, незалежно від їх національності, можуть безмитно ввозити в країну до 200 сигарет, або 50 сигар, або до 250 грамів тютюну. В Чорногорію також дозволено безмитне ввезення до 1 л міцних алкогольних напоїв і до 1 л вина. Можна ввозити до 250 мл одеколону і розумну кількість духів та іншої парфумерії.
У країну не можна ввозити наркотики, психотропні та вибухові речовини, отрути. Крім того, заборонено ввезення контрафактної продукції, пестицидів та деяких медикаментів, золота в необробленому вигляді і в монетах. Домашніх тварин ввозити і вивозити можна тільки при дотриманні всіх відповідних ветеринарних норм.
З Чорногорії можна вивозити розумну кількість духів, тютюнових виробів та алкогольних напоїв. Не можна вивозити з країни предмети антикваріату, якщо до них не додається відповідне документальне підтвердження законності їх покупки.
Цікаві факти про Чорногорію
1. До отримання вищої освіти тут ніхто не прагне. Вірніше, розпочати навчання чорногорці можуть, але через лінь, над якою самі жартують, не всі закінчують.
2. Замість пива в барах і на дискотеках в основному вживається кола.
3. Хлопці зовні схожі на турків, вони легко знайомляться з дівчатами на вулиці, але місцеві дівчата це не особливо люблять і йдуть з гордим виглядом далі.
4. Чоловіки і хлопці практично всі зраджують своїм дружинам і дівчатам.
5. Поширені кондитерські, куди заходять чоловіки і жінки будь-якого віку. Побачити компанію дорослих чоловіків у такому місці, цілком нормально.
6. Сильно розвинені профспілки. Звільнити когось практично неможливо, так як при звільненні та виході на пенсію треба виплатити працівникові величезні гроші. Тому багато фірм тягнуть і не платять, а люди не хочуть йти без грошей і працюють далі. 
7. Працювати на двох роботах – звичайне явище для чорногорця. Хоч вони і оспівують свою лінь, але їсти теж хочеться.
8. Знайти роботу дуже складно. На сайтах з пошуку роботи оголошень майже немає, тому чорногорці можуть переїхати в інше місто, куди покличуть на роботу.
9. Спеціальним місцевим делікатесом можна назвати пршута. Це підв’ялене м’ясо, яке півроку висить на гаку. Взагалі в їжі чорногорці невибагливі. Наприклад, хорошим обідом вважається суп з макаронами («Галина бланка» і макарони – це весь склад), знову ж можуть бути макарони на гарнір, салат (найпростіший овочевий) і шматок риби або м’яса.
10. Морозиво – це окрема тема. Воно різноманітне і дуже смачне. Кулька від 50 центів.
11. На шоппінг всі намагаються виїхати до столиці, там є великий торговий центр.
12. Багато туристів їдуть спеціально щоб відвідати православний монастир Острог, розташований в горі.
13. Машини в Чорногорії коштують сущі копійки. Їм смішно, що ми можемо викласти за Деу ланос кілька тисяч євро.
14. Тему війни старанно уникають.
15. Знайти пристойну перукарню дуже складно. Таке враження, що перукарі всі самоучки. Тому тим, хто перебуває в Чорногорії короткий час, краще не експериментувати.
16. Люди з першого погляду дуже відкриті і доброзичливі, але краще не сильно довіряти цій відкритості. Дуже мало може в ній бути щирості.
17. При знайомстві після з’ясування ім’я питають: «Якого ти року?» (Скільки років).
18. Дуже поважають, якщо ти, маєш якийсь вчений ступінь (хоча б магістра).
19. Піщаний пляж (темно-сірий лікувальний пісок) тільки в одному місті – Ульцине. В інших місцях – галька. До речі, пляж – це власність не готелю, а держави, міста. Тому ви маєте повне право загоряти, де захочете, але за шезлонг, природно, доведеться платити.
20. Чорногорія – дуже красива країна, яку варто відвідати заради виду з гір на море, заради маслинових гаїв і архітектурних пам’ятників: древніх фортець, церков і т. д.  
File news1.dat not found
Є-черга
logo
Ми в соціальних мережах:
logo logo
Наші партнери:
logo logo logo logo logo logo
Статистика
Розробка та підтримка:
logo
logo
logo
logo
logo