}

Австрія

Австрія вважається найкрасивішою країною Центральної Європи, яка не має власного виходу до моря. Країна славиться своїми альпійськими курортами, чудовою архітектурою і дивовижними музичними традиціями. Щорічно сюди приїжджає неймовірна кількість туристів, щоб провести незабутні дні і насолодиться красою мальовничих альпійських гір. Відпочинок в Австрії вабить не тільки професійних спортсменів, а й любителів. Це країна найкращих гірськолижних курортів. Всі курорти обладнані новітніми технологіями. Тут створені всі умови для активного відпочинку, занять сноубордом, лижами та іншими видами відпочинку в горах. Потрібно відзначити, що навіть влітку ці курорти перетворюються на прекрасний вид відпочинку на природі. Чудовий ландшафт і краса природи вабить туристів цілий рік.
Географічне положення
Австрія розташована в Центральній Європі і межує з Ліхтенштейном, Швейцарією, Італією, Словенією, Угорщиною, Словаччиною, Чехією та Німеччиною. Близько 60% території країни займають Східні Альпи (найвища вершина – Гросглокнер – 3797 м). На півночі гірські хребти переходять в передгір'я, плавно знижується до долини Дунаю.
Державний устрій
Форма правління в Австрії – парламентська республіка.  Глава держави – ​​президент, що обирається на 6 років. Глава уряду – канцлер. Вищий орган законодавчої влади – двопалатний парламент. Австрія є союзною державою, об'єднуючи дев'ять самостійних земель. Відень, що займає територію 415 кв. км, є не тільки столицею австрійської держави, а й самостійною федеральною землею.
Клімат Австрії
Клімат Австрії теплий і помірний. На півночі і сході проявляються континентальні риси (морозні зими, спекотне літо) з температурою липня близько +20°С, січня від 0°С до -5°С і середньорічною кількістю опадів 500-900 мм. на рівнинах і в міжгірських улоговинах. У центрі і на заході клімат набуває гірських рис – тут випадає близько 2000 мм. опадів на рік, а температура знижується в міру підйому в гори. У верхньому поясі гір круглий рік лежать вічні сніги і льодовики (найбільший льодовик Зельден має довжину близько 10 км). 
Населення, релігія та мова
В Австрії проживають більше 8,03 млн. чол. Основну її частину складають австрійці – 97% населення. Також в країні проживають інші етнічні групи – хорвати, угорці, словенці, чехи і словаки.
Державна мова – німецька, використовуються регіональні діалекти словенської, хорватської, угорської. Широко використовується англійська.
Більшу частину населення складають католики – 78%, протестанти – 5% і  мусульмани – 4%.
Валюта
Грошова одиниця країни – євро. Обмін грошей проводиться в банках, обмінних пунктах, поштових відділеннях, готелях, на вокзалах і в аеропортах. При обміні в готелі, аеропорту або на вокзалі стягується комісійний збір.
Австрія входить до зони Шенген.
Митні правила
Кількість ввезених предметів і речей зазвичай не обмежується. Дозволена кількість визначається тривалістю і метою подорожі. Громадяни іноземних держав, які досягли 17 років, можуть ввезти з собою для свого особистого споживання або як подарунки, таке: 200 штук сигарет або 50 сигар, або 250 г тютюну (будь-яке їх поєднання, загальна вага якого не повинна перевищувати 250 г), 2 л вина або фруктової наливки, або настоянки з вмістом в них етилового спирту не більше 22%, але не більше 2 л, а також 1 літр спиртного, вміст етилового спирту в якому не перевищує 22%. Ввезення національної та іноземної валюти не обмежений.
Час
Різниця з київським 1:00 година.
Річки та озера
Головні річки Австрії – Дунай (найбільша) і його притоки Інн, Енс, Драва, а також річка Рейн. В Австрії близько 580 озер, найвідоміші з яких Боденське озеро, Нейзідлерзе, Аттерзе, Траунзе.
Памятки Австрії
Туристів сюди приваблює краса Відня і Зальцбурга, мальовничі альпійські села Тіроля, чудові національні парки і «Озерний край» на заході країни. Незліченна безліч культурних пам'яток є іншою стороною Австрії, яка тягне допитливого туриста.
Основні визначні пам'ятки Австрії зосереджені в її столиці Відень – це основний центр культурного і музичного життя, який вражає красою своїх будівель. Тут знаходиться знаменита Віденська опера і Бургтеатр, збори Академії образотворчих мистецтв, колекція коштовностей імператорів Священної Римської імперії, палац Шенбрунн, парк Бельведер, найстаріший у світі зоопарк (1732р).  Місто Зальцбург,  де народився Моцарт, славиться своєю прекрасною бароковою архітектурою і численними фестивалями. У місті щорічно проводиться Зальцбурзький фестиваль (з 1917 року), великодній фестиваль, «Тиждень Моцарта», а також замкові концерти у палацах Мірабель, Хелльбрунн і Хоензальцбург. Снігові піки Інсбрука є прекрасним фоном для його чудових історичних пам'яток.  Інсбрук – розташований на березі річки Інн в Австрійських Альпах, є великим центром міжнародного туризму та зимових видів спорту. З визначних пам'яток Інсбрука всесвітньо відомі замок Фюрстенбург і імператорський палац Хофбург XIV-XVIII ст. Австрійське місто Грац знамените Собором лицарів тевтонського ордена XIII століття і Музеєм криміналістики. 
Відпочивати в Австрії без музики нікуди, і тому найзначнішими подіями в країні є музичні фестивалі. Крім того тут багато можливостей для цікавого проведення часу від купання та прийняття сонячних ванн на озерних пляжах до скелелазіння і парапланеризму. Тутешні гірськолижні і лижні курорти одні з кращих в світі.
Телефонний звязок
Всі телефони в Австрії включені в автоматичний телефонний зв'язок, що встановлюється прямим набором, як з населеними пунктами Австрії, так і з усіма європейськими країнами. Міжміські дзвінки всередині Австрії та міжнародні телефонні дзвінки в майже 40 країн світу дешевше на 33% в будні дні з 18:00 до 8:00, у вихідні та у святкові дні. З телефонів-автоматів, що працюють від монети або від телефонної кредитної картки, можна, як правило, прямим набором телефонувати як по Австрії, так і за кордон. При наборі телефонного номера в Австрії перед кодом міста слід набрати 0, але при наборі телефонного номера з України перед кодом міста 0 ніколи не набирається.
Транспорт
Їздити по країні можна автобусом або залізницею. Міський транспорт – це автобуси, трамваї, метро («U-Bahn») у Відні, швидкісна залізниця («S-Bahn»). Квиток для проїзду діє протягом 1 години (поїздка в один кінець). Квиток, куплений безпосередньо в автобусі (трамваї), трохи дорожче, ніж в касах і газетних кіосках. Є кілька видів квитків – на 1 день, 3 дні, тиждень, місяць. Разові квитки компостуються. Можна замовити по телефону таксі. Для оренди автомобіля вам знадобляться міжнародні права і кредитна картка. За проїзд по автострадах і швидкісним шосе стягується податок (навіть у містах). Судноплавство по Дунаю триває з Пасхи до кінця жовтня.
Магазини
Магазини зазвичай працюють з понеділка по п’ятницю з 9 до 18 год., в суботу з 9 до 13год. (в першу суботу кожного місяця до 17 год.). На вокзалах магазини (продукти, квіти, тютюнові вироби, книги і т.д.) відкриті щодня з 7 до 22:30 год. Найелегантніші вулиці, на яких продаються предмети розкоші, знаходяться в золотому трикутнику між Хофбургом, оперою і собором св.Стефана і називаються Lohlmarkt, Graben і Karntner Strabe. Але приємні несподіванки підстерігають вас і на численних бічних вуличках, де притулилися невеликі і оригінальні бутики, галереї, антикварні магазинчики і т.д. якщо ж вас цікавлять екзотичні речі, то слід відправитися на околиці міста.
Пошта
Поштові відділення зазвичай відкриті з понеділка по п'ятницю з 8 до 12 і з 14 до 18 годин. (Видача грошей здійснюється до 17 год). Головні поштамти і поштові відділення вокзалів у великих містах працюють цілодобово без вихідних днів, включаючи святкові дні. Грошові перекази на всіх поштах здійснюються з понеділка по п'ятницю до 17.00 годин. Поштові скриньки пофарбовані в жовтий або помаранчевий кольори.
Чайові
В ресторанах чайові передбачаються в розмірі 10-15% від рахунку (якщо в рахунок не входить вартість обслуговування), в інших випадках - 5-10%. Послуги носильників на вокзалах і в аеропорту оплачуються за фіксованими тарифами, носію в готелі дайте 10 центів за одне місце багажу.
Цікаві факти про Австрію
1.  Віденська газета «Wiener Zeitung» – є найстарішою газетою у світі. Перший її випуск припав на серпень 1703 року.
2. Тільки тут, у Відні, знаменитий«Реквієм» Моцарта виповнюється так колоритно і потужно. Незвичайне, захоплююче звучання цього твору досягається завдяки одночасній грі п'яти органів. Настільки чудове уявлення відбувається в чудовому віденському соборі Святого Штефана, і його безсумнівно, не можна пропустити.
3.Щорічно, в лютому проходить знаменитий віденський бал. Потрапити на це торжество не тільки дуже складно, але й вимагає значних фінансових витрат. Вартість квитків на бал коливається від 200 до 20 000 євро. 
4. Більшість віденських районів забезпечуються найчистішої водою з гірських джерел, тому у Відні можна сміливо пити з крана, без ризику для здоров’я. По трубопроводах вона доставляється в місто вже більше 130 років.
5. В більшості кафе і барів Відня встановлені спеціальні автомати для протверезіння аж надто захмелілих гостей. Для цього необхідно опустити монету в автомат і, підійшовши до хитрого отвору, отримати в ніс порцію парів концентрованого нашатирного спирту.Це миттєво приводить в порядок навіть самого хмільного відвідувача.
6. Якщо ви вирішите відвідати віденську оперу, то знайте, що ні одне подання, будь то трагедія, комедія або мюзикл не повторюється протягом двох днів підряд, а всі партії солістами виконуються тільки на мові оригіналу.
7. Колесо огляду у віденському парку Пратер було встановлено ще в середині дев’ятнадцятого століття, що робить його найстарішим колесом огляду у світі.Тепер воно вважається одним з повноправних символів Відня.Незважаючи на те, що воно було побудовано так давно, його розміри (65 метрів у висоту) вражають і сьогодні.
File news1.dat not found
Є-черга
logo
Ми в соціальних мережах:
logo logo
Наші партнери:
logo logo logo logo logo logo
Статистика
Розробка та підтримка:
logo
logo
logo
logo
logo