}

Польща

Польща – одна з найкрасивіших країн Східної Європи, в ній створені прекрасні умови для відпочинку. Численних туристів з усієї Європи залучають до Польщі гірськолижні, кліматичні та бальнеологічні курорти, морські курорти на узбережжі Балтійського моря, мальовнича природа, національні парки, можливості для піших і велосипедних походів, а також пам’ятники культури та архітектури різних епох, середньовічні фортеці і монастирі, замки і палаци в стилях ренесансу і бароко.
Географія та клімат
Польща межує на сході з Російською Федерацією, Білоруссю, Україною і Литвою, на півдні з Чеською республікою та Словацькою Республікою та на заході з Німеччиною. На півночі знаходиться Балтійське море. Балтійське узбережжя – це 500 кілометрів піщаних берегів, заток, крутих круч і дюн. Північна Польща знаходиться серед озер, островів і лісистих пагорбів, пов’язаних безліччю річок і каналів. Особливо красивий край Мазурських озер на північному сході країни. Річка Вісла пролягла по широкій долині від Гданська на Балтійському узбережжі до Варшави в серці країни. Інша частина країни підвищується повільно до Судетських горах, які пробігають по кордону з Чеською республікою, і Татрам, які відокремлюють Польщу від Словацької Республіки. На заході річка Одра з містом Щецін в гирлі формує північно-західний кордон з Німеччиною.
Клімат помірний, перехідний від морського до континентального, з теплим літом, свіжою, сонячною осіню і холодною зимою. Погодні умови різні в рівнинній частині країни і в горах – Судетах і Карпатах на півдні Польщі: якщо на рівнині середня температура січня від -1°C до -4°C, то в Карпатах – до -8°C. Сніг покриває гористу область на півдні Польщі (з середини грудня до квітня). Дощ може йти в будь-яку пору року.
Державний устрій
Польща – парламентська республіка (багатопартійна, з двопалатним парламентом). В країні діє конституція, прийнята сеймом Польської Народної Республіки 22 липня 1952 року. У грудні 1989 року сейм вніс до неї ряд істотних змін: затверджено нову офіційну назву держави – ​​Республіка Польща, усунуті положення, які проголошували соціалістичний характер суспільно-політичної та економічної системи Польщі. Ведеться розробка нового проекту конституції. Президентом у 1992 році підписана Мала конституція.
Глава держави – ​​президент, що обирається строком на 5 років шляхом загальних і прямих виборів при таємному голосуванні.
Законодавча влада здійснюється двопалатним парламентом (Національні збори), що складається з сейму і сенату. Депутати і сенатори обираються на 4 роки на основі загального, рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні.
Валюта
Національна валюта – злотий (zloty). Розмінна монета – гріш (grosz).
Населення, релігія і мова
Поляки складають 97% населення. В країні також проживають німці – 0,8%, українці – 0,65%, білоруси – 0,53%. Всі інші народності нараховують менш 1% – це цигани – 0,06%, литовці – 0,05%, словаки – 0,05% і євреї – 0,04%.
Офіційна мова – польська. Є маленьке німецькомовне співтовариство. Також вживаються англійська та російська мови.
Основна релігія – християнство,  напрям – католицизм. Однак крім цього в країні існують і інші релігійні гілки і секти.
Найбільші міста:
Варшава (Warszawa) – 1 621 тис.чол,
Лодзь (L'o'dz ') – 815 тис.чол.,
Краків (Krako'w) – 747 тис.чол.,
Вроцлав (Wrocl'aw) – 640,5 тис.чол.,
Познань (Poznan ') – 580 тис.чол.,
Гданськ (Gdan'sk) – 462 тис.чол.,
Щецин (Szczecin) – 418,7 тис.чол.,
Люблін (Lublin) – 356,1 тис.чол.
Катовіце (Katowice) – 350,3 тис.чол.
Пам’ятки Польщі
Гданськ – бурштинова столиця Польщі.
Побувати в Польщі і не відвідати старовинне місто Гданськ – це значить не до кінця ввібрати в себе дух і культуру одного з найзагадковіших і волелюбних народів Східної Європи. Гданськ служив колискою видатних історичних особистостей зі світовим ім’ям, таких як: фізик Фаренгейт, астроном Гевелий, філософ Шопенгауер, літератор і художник Грасс, політичний діяч Валенса та багатьох інших.
Вроцлав – місто співаючої води. 
Вроцлав – щось в цьому імені є таке дзюркотливе і добре. Якась струнка музика води або пробних акордів органу. Щось таке, що змушує заочно, навіть жодного разу не відвідавши, відразу закохатися в це одне з найстаріших польських міст.
Познань – історія Польщі, застигла в камені.
Познань – місто, що визначає сьогоднішнє обличчя Польщі. Взагалі-то, не тільки сьогоднішнє, адже з Познані розпочалася історія Польської держави. Згідно з легендою, в місці злиття річок Цибін і Варти відбулася зустріч легендарних предків слов’янських народів – Леха, Чеха і Руса. Незважаючи на довгу розлуку, вони дізналися один одного і закричали радісно: «Пізнай!». На згадку про цю зустріч і вирішено було побудувати місто Познань. Хоча вчені-етнографи вважають, що витоки назви набагато прозаїчніше, і сягають старопольського імені Пізнаний.
Краків – одне з найкрасивіших міст Польщі. 
Краків – старовинне польське місто, заснування якого легенда приписує князю Краку. Місто було побудоване на березі повноводної ріки Вісли, яка донині є джерелом прісної води для його жителів. Краків виник як місто в тому місці, на якому міфічний князь Крак убив дракона, який щорічно виповзав зі своєї печери на березі Вісли і заподіював страждання місцевим жителям, які боялися навіть близько підходити до річки.
Екскурсійна Варшава.
Варшава – столиця Польщі – це місто, в якому сива старовина і сучасність тісно переплітаються між собою. Пам’ятки Варшави – ​​старовинні особняки і королівський замок, залишки кріпосної стіни, католицькі костели і вузькі вулички нагадують жителям і гостям міста про дивовижну історію Польщі та її столиці. Без детального огляду кожного куточка польської столиці відпочинок у Польщі буде неповним.
Гори
Уздовж південного кордону Польщі простягнувся на 1300 км пояс гір, до складу якого входять гірські масиви різної висоти і геологічного походження. Вони дають прекрасну можливість для занять пішим туризмом і зимовими видами спорту. У їх підніжжя розташовується безліч прекрасних місць відпочинку.
Карконош. Велично височать на південно-західному кордоні Польщі, є найвищим гірським масивом Судетов (пік Снєжка – 1602 м).
Бескиди. Є північною межею Карпат, на території Польщі стеляться від східного польсько-чеського кордону до верхньої течії Сана. У пейзажі переважають пологі, зарослі лісом схили і чарівні гірські луки.
Татри.  Найвищий гірський масив Карпат у Польщі, що розташовується на західному відтинку польсько-словацького кордону. Тут знаходиться найвищий польський пік Риси (2499 м). Верхні гірські масиви представляють рельєф альпійського типу, а у їхнього північного підніжжя простягається мальовничий регіон Підгалля зі скелястим масивом Пєніни.
Закопане – зимова столиця Польщі
Закопане називають зимовою столицею Польщі. У місті, розташованому біля підніжжя Татр, проживає близько 30 тисяч жителів. Татри, за словами видатного знавця Гімалаїв Джона Гунта, це «найпрекрасніші гори в світі». Татри охороняються Татранським народним парком. Закопане – найбільший центр зимових видів спорту в Польщі. Уже в 1910 році тут проводилися міжнародні лижні змагання. Тричі в Закопане проходили чемпіонати світу з класичних видів лижного спорту (ФІС), двічі тут відбулася зимова універсіада – міжнародні студентські змагання. У стрибках з трампліну, спорудженого на схилі Крокві, брали участь багато видатних майстрів лижного спорту; щорічно в січні на Кроква проходять змагання за кубок світу.
Мода на зимовий відпочинок в Закопане не тільки не проходить, а навпаки, з року в рік сюди приїжджає все більше і більше туристів, які, їдучи з Татр, обіцяють один одному, що обов’язково повернуться в Закопане.
   
Цікаві факти про Польщу
1.На території Польщі проживає найбільша кількість білих лелек (23% від світової популяції). Тут лелеки – один із символів країни.
2. Бездомних тварин в країні немає. Атомних електростанцій теж, з екологією все добре. У містах на березі Вісли дуже багато річкових чайок.
3. З 2004 року Польща входить в ЄС, а з 2007 року до Шенгенської зони.
4. Польські дівчата і правда дуже красиві, одягаються зі смаком, але не зухвало. Яскраве розфарбування, міні-спідниці і високі підбори зазвичай властиві лише представницям певної професії.
5. ​​У Польщі немає хімічних слабоалкогольних напоїв на зразок викрутки, зате повно сортів різного медового та фруктового пива.
6.Поляки дуже спортивні, зайвою вагою не страждають, багато бігають, ходять в спортзал, займаються танцями.
7. Поляки досить пунктуальні. До цього розташовує і система громадського транспорту з розгорнутим розкладом усіх маршрутів на кожній зупинці. Причому графік майже не порушується.
8. З усіх польських міст метро є тільки в Варшаві. Єдина на сьогодні лінія була запущена в 1995 році, відкриття другої лінії планується за рік, а поки вся польська столиця акуратно перерита Метробудом.
9. Тролейбуси є тільки в трьох містах Польщі: Любліні, Гдині та Тихе.
10. Католицька церква володіє правом не тільки вінчати, а й офіційно реєструвати шлюб, без звернення в ЗАГС.
11. В Польщі заборонені аборти.
12. В останніх класах школи учні беруть додаткові заняття з репетиторами, нерідко з англійської мови, навіть якщо він не потрібен при вступі. Для влаштування на роботу мову вимагають навіть від менеджерів середньої ланки, тому рівень англійської у міської молоді досить високий.
13. У вищі навчальні заклади поляки вступають з 18-20 років. Студентський навчальний рік, на відміну від шкільного, починається з жовтня. Вища освіта польською мовою, в тому числі для іноземців, у багатьох ВНЗ безкоштовна, що приваблює іноземних студентів особливо з Білорусії та України, але сподіватися на стипендію можна лише в рідкісних випадках.
14. В Польщі заборонено розпивання алкоголю в публічних місцях, це пильно контролюється з боку поліції, штраф становить 100 злотих. Причому за розпивання на ходу штраф вище.
15. За перехід на червоне світло по зебрі треба викласти 100-200 злотих, поза пішохідним переходом – 50 злотих, а от за перебігання дороги в недозволеному місці – 30 злотих. 
File news1.dat not found
Є-черга
logo
Ми в соціальних мережах:
logo logo
Наші партнери:
logo logo logo logo logo logo
Статистика
Розробка та підтримка:
logo
logo
logo
logo
logo