}

Болгарія

 ІСТОРІЯ
 
Болгарія - країна зниклих цивілізацій і нерозкритих таємниць. Болгарія - країна, де шанують традиції, де пам'ятають своє минуле і вірять у майбутнє. Болгарія А для тих, хто вкотре обирає відпочинок тут, це довгоочікувана зустріч з коханим курортом.
 
«Земля Золотого Яблука» - так називали в давнину цю благословенну землю. Болгарія - країна на перехресті цивілізацій і культур. Через її землі проходили дві основні дороги Римської імперії. Одна - Via Diagonalis, пов'язувала Новий Рим і столицю імперії. Друга, Via Pontika, пролягала вздовж усього узбережжя Чорного моря.
 
Болгарія славиться своєю гостинністю і привітністю. У Болгарії ви знайдете як великі упорядковані курорти з сучасною інфраструктурою, так і тихі, затишні куточки з невинно красивою природою. Море в Болгарії чисте і спокійне без небезпечних хижаків і коралів. Припливи і відливи невеликі й малопомітні. Неповторну чарівність Болгарському Чорномор’ю надають глибокі затоки і гірські відроги, лісисті пагорби і сади. У Болгарії переважно піщані пляжі з рівним, пологим заходом в море, завдяки чому Болгарія ідеально підходить для відпочинку навіть з самими маленькими дітьми.
Відпочинок в Болгарії користується популярністю не тільки влітку. Взимку туристів чекають відмінно підготовлені гірськолижні траси на курортах Банско, Пампорово і Боровець. Восени і навесні можна поправити здоров'я на численних термальних курортах Болгарії.
 
Основні курорти Болгарії
Екскурсійні: Варна, Бургас, Мелнік, Пловдив.
Літньо-пляжні та лікувальні: Русалка, Балчик, Албена, Кранево, Золоті Піски, Сонячний День, Св. Костянтин і Олена, Огляд, Еленіте, Сонячний Берег, Несебр, Поморіє, Созополь, Приморсько, Сандански.
Зимово-гірськолижні: Банско, Боровець, гора Вітоша, Пампорово, Чепеларе.
 
ГЕОГРАФІЯ ТА КЛІМАТ
Територія Болгарії 110550 км ², трохи більше Ісландії. Країна розташована на західному узбережжі Чорного моря, на півночі межує з Румунією, на півдні - з Грецією і Туреччиною, на заході - з Сербією і Македонією.
Клімат Болгарії так само різноманітний, як вигадливий гористий рельєф цієї країни. Найбільше зон середземноморського і континентального клімату. Гори надають болгарської погоді на узбережжях деяку м'якість: влітку тут жарко і сухо, але рідко буває вище + 30. Це дуже подобається багатьом жителям середньої смуги, які не люблять сильну спеку. Вода в Чорному морі влітку прогрівається до +25. Але взимку, особливо на півночі країни, трапляються сильні снігопади, бувають морози. У гірських областях, на півночі країни, клімат більш прохолодний і континентальний з більшою різницею денних і нічних температур.
 
БОЛГАРІЯ СЬОГОДНІ
В даний час Болгарія є парламентською республікою, економіка країни прийшла в стабільний стан, і приплив іноземних інвестицій у різні галузі народного господарства Болгарії посилився.
 
У Болгарії дуже низька ставка прибуткового податку, всього 10%, а життя в основному вдвічі дешевше, ніж в інших країнах Європи. Багато жителів Західних країн із задоволенням купують нерухомість у Болгарії і перебираються сюди жити.
У Болгарії є деякі запаси корисних копалин, і традиційно розвинене сільське господарство. Виноробство, виробництво тютюну - це успішні галузі болгарського сільського господарства. У Болгарії розвиваються деякі сучасні напрямки - такі, як виробництво програмного забезпечення.
Туризм в Болгарії існує фактично з початку минулого століття. В останні роки бурхливого зростання зазнало будівництво невеликих приватних готелів, а старі готельні комплекси в основному піддалися ремонтам. Туристична галузь пріоритетна для держави і розвивається в хорошому темпі.
 
ВАЛЮТА. ЧАЙОВІ
Хоча Болгарія є членом Єврозони, національною валютою залишається болгарський лев, який складається з 100 стотинок. У Болгарії є в обігу купюри і монети, але будьте уважні - дійсні лише нові банкноти, випущені пізніше 1999 року.
Болгарські леви не можна ні ввозити в країну, ні вивозити з неї. Тому надлишок левів перед від'їздом краще обміняти на долари або євро. Ввезення іноземної валюти до Болгарії необмежений, хоча суму понад 1500 доларів США потрібно декларувати.
Гривні обміняти на леви не завжди легко, і на відпочинок найкраще брати з собою євро або долари США. Міняти валюту на леви краще в обмінних пунктах, які працюють з 10.00 до 17.00, а в деяких готелях є цілодобові пункти обмін валюти. Банківський курс обміну валюти завжди краще, ніж в готелі. Банки Болгарії працюють з 9.00 до 16.00, з перервою на обід з 12.00 до 13.00.
У Болгарії, як і в інших країнах, прийнято залишати невеликі чайові співробітникам готелю - покоївкам, портьє, носіям. 5-10% від вартості рахунку порадують співробітників ресторану, кафе чи бару.
 
ВІЗОВИЙ РЕЖИМ
Громадяни України та СНД перед від'їздом до Болгарії повинні оформити візи.
Власники діючих шенгенських віз категорії "С" і національних віз категорії "D" (або виду на проживання), виданих однією з країн Шенгенської угоди можуть в'їжджати/виїжджати в Болгарію з метою транзиту або знаходитися на її території в рамках дії наявних у них віз, без оформлення болгарської візи. Загальний термін перебування в Болгарії не може перевищувати 90 днів протягом півроку. Рішення набуло чинності 31 січня 2012.
Вирушаючи до Болгарії, ви можете безмитно ввезти в країну 200 сигарет чи 50 сигар, або 250 г тютюнових виробів, літр міцних спиртних напоїв або 2 літри вина, 50 г кави, 100 г чаю, 250 мл одеколону, 50 мл духів.
У Болгарію не можна ввозити консервовані продукти харчування. Вивіз антикваріату і художньо цінних речей неможливий без спеціального дозволу. Відеокамери, комп'ютери і коштовності підлягають декларації.
 
НАСЕЛЕННЯ, РЕЛІГІЯ І МОВА
У Болгарії проживає понад 7 мільйонів чоловік, більшість з них проживають в містах, і 84% населення - болгари.
У Болгарії живуть переважно православні болгари - близько 76% населення, близько 10% - мусульмани, і представники інших культів складають лише долі відсотка.
У Болгарії розмовляють болгарською мовою, яка відноситься до південної підгрупи слов'янських мов. Носіїв болгарської мови у світі більше 12 мільйонів.
 
КУХНЯ
Болгарська кухня має спільні риси з турецькою і грецькою кухнями, але в ній є відгомони вірменської, угорської та італійської кухні. Можна сказати, що болгарський спосіб приготування страв має свої унікальні особливості, але продукти в основному характерні для середземноморської кухні. 
У традиційній болгарській кухні широко використовуються овочі, трави та спеції, фрукти. Багато рецептів супів і салатів. Такі сири як бринза і жовтий кашкавал є майже у всіх болгарських стравах, те ж можна сказати про перець, цибулю, часник, петрушку, м'яту і чабер.
Вам можуть дуже сподобатися такі супи, як Шкембі чорба і курбан чорба, або літній суп таратор. Болгарська мусака - це фарш, запечений з картоплею і яйцем. Гювеч, м'ясо, запечене з овочами, так само є стравою традиційної болгарської кухні. У цій країні м'ясо люблять запікати на повільному вогні. Інші відомі м'ясні страви - це каварма, сармі, кебаб, в Болгарії люблять готувати домашні ковбаси.
Болгарські десерти схожі на східні. Це лукум, халва, пахлава. У Болгарії виробляють багато червоного і білого вина різних сортів. А місцевий міцний алкоголь - це ракія або мастика.
 
ПОШТА І ТЕЛЕФОН
У Болгарії чудово працюють пошта та телефон. Додому можна подзвонити з таксофона, купивши перед цим телефонну карту. Такі карти продають у відділеннях зв'язку або в готелях.
Поліція: 166.
Дорожня поліція: 165.
Пожежна охорона: 160.
Швидка допомога: 150.
 
ТРАНСПОРТ
Транспортні магістралі в Болгарії прекрасно розвинені. Адже ця країна є своєрідним перехрестям Південної та Північної Європи. У Болгарії є всі види транспорту - наземний, повітряний, морський, а так само трубопроводи. Центральне положення Болгарії на Балканах і безлічі машин у власності у її громадян привели до хорошого розвитку автомобільних доріг. Сучасні швидкісні поїзди так само з'єднують своїми маршрутами всі частини країни.
Ви можете викликати таксі - вам навіть дадуть чек в кінці поїздки! У містах є громадський транспорт - автобуси, трамваї і тролейбуси.
 
МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ
Якщо ви відправляєтеся в Болгарію на відпочинок, вам треба пам'ятати, що медичне обслуговування в цій країні дуже пристойне, але платне. Першу допомогу вам завжди нададуть безкоштовно, але без медичної страховки або оплати лікувати далі вас не будуть. Тому вирушайте на відпочинок з медичною страховкою, і в цьому випадку всі витрати з лікування в зазначених у вашій страховці випадках понесе ваша страхова компанія.
 
ЧАС
Болгарія знаходиться в одному часовому поясі з Східною Європою, з Україною і Прибалтикою.
 
ГОТЕЛІ
Готелі Болгарії відносяться до різних категорій, і ви можете знайти безліч прекрасних затишних варіантів для себе на будь-якому курорті. Але при відпочинку в будь-якому готелі рекомендується використовувати для пиття не водопровідну, а бутильовану воду, а цінні речі залишати в сейфі біля стійки реєстрації або в номері готелю. Розрахунковий час в готелях Болгарії - 12.00, подальше перебування доведеться оплачувати як за наступну добу. У день виїзду не забудьте сплатити всі рахунки за телефонні переговори з номера, замовлення в номер і рахунки за поповнення міні-бару.
Готельна база на всіх курортах країни оновлюється, будуються нові комплекси і готелі, що пропонують своїм гостям не тільки комфортне проживання, і можливість вибору додаткових послуг: релакс або фітнес, басейн або келих хорошого вина. Крім того, сама організація активного відпочинку з кожним роком стає досконалішою. Вводиться в дію обладнання останніх розробок, відкриваються нові гірськолижні спуски і траси, як для новачків, так і для професіоналів. Останнім часом стали користуватися популярністю і маловідомі на міжнародному ринку курорти. Велика увага приділяється розвитку обслуговуючої і дозвіллєвої інфраструктури. Болгарія, мабуть, одна з найбільш зручних в цьому відношенні країн. Тут є все, що відкрито до останнього клієнта, і завжди, навіть у свята і після 19:00 вечора. Є де поїсти,, де повеселитися, що купити і куди з'їздити на екскурсію.
 
АВТОТУР завжди має різноманітні пропозиції по всій країні і з широким вибором варіантів розміщення: від бюджетних до VIP.
 
ЛІКУВАННЯ
Відпочинок в Болгарії - це також і можливість оздоровлення та лікування. В цій багатій природними лікувальними та оздоровчими ресурсами країні відкрито понад 250 гідротермальних родовищ і понад 900 джерел і артезіанських свердловин. Показання і характеристики «живої» води різні і різноманітні. Тому, в залежності від захворювання, Ви зможете вибрати в Болгарії відпочинок і ціни в «ваш» курорт з сучасним медичним обладнанням та кваліфікованими лікарями, новітніми SPA - технологіями з використанням природного дару.
 
20 найцікавіших фактів про БОЛГАРІЮ
1. За кількістю об'єктів, що охороняються ЮНЕСКО, Болгарія займає 3-е місце в світі, після Греції та Італії.
2. Дійсно, в Болгарії дуже доброзичливо і уважно ставляться до туристів. Болгари охоче заводять розмови на будь-яку тему і завжди готові відповісти на поставлене Вами питання. Багато болгарів відмінно знають російську мову. Хоча і українську вони вже також розпізнають серед інших мов J
3. Крім болгар, в селах і маленьких містечках живуть помаці. Це суміш турків і болгар, які сповідують іслам. Як правило, чоловіки носять штани - шаровари аляпісто забарвлень, жінки пов'язують на голову білу хустку з бахромою. Не дивлячись на те, що вони дуже боязкі і бояться поліції, краще з ними не зв'язуватися.
4. Кава і густе молоко («кисело мляко») - два головних безалкогольних напою в Болгарії. Їх п'ють скрізь і завжди.
5. Національний і найулюбленіший алкогольний напій - ракія. Рецепт її виготовлення ґрунтується на вині та фруктовому соку.
6. Дієслово «Карам» має значення: жити, їхати, вчитися, заробляти і багато інших. Хоч це і дивно, проте досить часто легко здогадатися за змістом пропозиції.
7. Сніданок і улюблений перекус болгар - банічка - булочка з ароматного тіста, найчастіше з начинкою з бринзи.
8. На свята ж прийнято випікати банницю (теж саме, що банічка, тільки велика). Улюблена традиція всіх болгар на Різдво - банниця з передбаченнями або монетками.
9. До речі, віднедавна Різдво в Болгарії відзначається 25 грудня, як в католицьких країнах.
10. Мастика - ще один національний напій. Являє собою анісову горілку, яку п'ють з айраном (традиційним болгарським кефіром).
11. Слід проявити пильність при покупці свіжого молока, іноді воно буває вельми сумнівної якості. Решта болгарської продукції ніяких побоювань, як правило, не викликає.
12. Цікавий парадокс з ресторанами: заклади з помпезними інтер'єрами, найчастіше пропонують огидну кухню, а ось в простих національних - по-справжньому смачно.
13. Як такого сиру в Болгарії немає, замість нього є своєрідний молочний продукт «Ізвара».
14. Головні національні свята: 2 червня - День Ботева (день полеглих за свободу Болгарії) та 6 травня - Георгієвий День. Однак 8 березня зовсім не національне свято, а звичайнісінький робочий день.
15. Слово «гора» з болгарського на українську перекладається як «ліс». «Майка» означає «мама», «праворуч» - «прямо». Цікаво також, що на «так» головою кивають як в Україні на «ні». «Так-так» в Болгарії означає стовідсоткове «ні». 
16. Болгари дуже не пунктуальні. Вони часто спізнюються, це у них в порядку речей.
17. Зв'язки в Болгарії дуже важливі. «Своїх» беруть скрізь, на будь-яку роботу. Зі «своїх» так само можуть «здерти три шкури» за елементарні послуги, але обов'язково зроблять це з ввічливістю і посмішкою.
18. Найкраще болгарське таксі називається «Ок Супертранс», звичайно в ньому немає накрутки.
19. На свята в місті завжди тихо і спокійно. Всі городяни їдуть у село або на дачу, де прийнято запікати фаршироване ягня, співати народних пісень і танцювати. Як правило, свята болгари проводять великими і дружними компаніями, цілими сім'ями, від мала до велика. Крім того, національна музика в Болгарії у великій пошані, причому у всіх поколінь. Всі торжества, як правило, проходять під «народний акомпанемент».
20. Серед молоді найпопулярніші коктейлі ті, до складу яких входить морквяний сік. Основним інгредієнтом в них може бути віскі, ром або текіла.
File news1.dat not found
Є-черга
logo
Ми в соціальних мережах:
logo logo
Наші партнери:
logo logo logo logo logo logo
Статистика
Розробка та підтримка:
logo
logo
logo
logo
logo